Haberler

Bolu'ya yapılması planlanan kamp tesisleri

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) futbol takımları için kente kamp tesisleri inşa etme planına ilişkin, "Bolu'ya tesis yapılması konusunda TFF, 'devam edelim' derse biz varız" dedi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) futbol takımları için kente kamp tesisleri inşa etme planına ilişkin, " Bolu'ya tesis yapılması konusunda TFF, 'devam edelim' derse biz varız" dedi.

Özçimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Bolu'da takımların yaz kamplarını yapabileceği tesis inşa etmeyi planladıklarını açıkladığını anımsatarak, Beşiktaş Kulüp Başkanlığı görevi sırasında Demirören'in Seben Taşlı Yayla Göleti çevresine tesis müracaatı olduğunu, araziyi incelemek için gelenlerin bölgeyi beğendiğini, ardından küçük bir problem nedeniyle anlaşma sağlanamadığını söyledi.

Özçimen, Demirören'in bölgeyi bildiğini belirterek, "Bu bölge çok beğendikleri bir yer. Bizim için de ilimizin tanıtımı ve spor turizmi açısından güzel. Bin 444 metre rakımda, Abant Gölü'nün yaklaşık 6,5 katı büyüklüğünde bir göl var, ormanların içinde. Mekansal olarak şahane bir yer" şeklinde konuştu.

Göletle ilgili bazı çalışmaların tamamlandığına dikkati çeken Özçimen, tesisin yapılması konusunda ciddi takip olması durumunda kendilerinin de her türlü yardıma hazır olduklarını düşündüğünü ifade etti.

Özçimen, TFF'nin yapmayı düşündüğü çalışmayla ilgili net bilgileri olmadığını, sadece takımların yaz aylarında kamp yapabileceği, TFF'ye ait olması düşünülen tesis inşaatının amaçlandığını, takımların kamp dönemlerinde ödemeyi federasyona yapacakları bir yer olacağını kaydetti.

Bölgeye birden fazla futbol sahası yapılması gerektiğini aktaran Özçimen, "O bölgede yer konusunda sıkıntımız yok. İstenildiği kadar yer verebilecek pozisyondayız. Bunlar konuşulan şeyler. Resmi olarak herhangi bir başvuru yapılmış değil. Beşiktaş ile yaptığımız çalışma bir noktaya gelmişti. Daha sonra Beşiktaş sürdürmedi. Bolu'ya tesis yapılması konusunda TFF, 'devam edelim' derse biz varız" ifadesini kullandı.

Özçimen, bölgeye tesis yapılması konusunda başka takımların da girişimleri olduğunu, spekülasyona gerek olmadığını, gerçekçi, ayağı yere basan ve uygulanabilir projelere bakmak gerektiğini belirtti.

Bölgeye yapılacak spor tesislerinin rantabilitesinin yüksek olacağına işaret eden Özçimen, "Bu bölge spor turizmi için çok güzel ve cazip olacak. Takımlar, 'biz neden almadık' diyecek. Burası konusunda Galatasaray yönetimine ulaşmakta çok zorlandım. İstanbul dışında yer göremiyorlar. Halbuki Anadolu'nun İstanbul'dan daha güzel yerleri var. Federasyon başkanının açıklaması burası için önemli bence. İnşallah bu çalışmanın altı doldurulur ve arkası gelir" diye konuştu.

"Futbol turizmi konusunda kış aylarında Antalya neyse, Bolu da yaz aylarında o" diyen Özçimen, "Bolu'ya her geçen gün yeni oteller ve yeni futbol sahaları yapılıyor. Bolu, yerli ve yabancı takımların kamp merkezi olma yolunda büyük adımlar atıyor. Geçen yıl Bolu'ya yerli ve yabancı yaklaşık 170'e yakın takım geldi ve kamp yaptı. Bu sayı her geçen yıl daha da artıyor. Bolu, spor turizminin cazibe merkezi yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor" şeklinde konuştu.

TFF kamp çalışmaları Yildirim Demiroren Bolu Valisi İbrahim Özçimen futbol

Muhabir: Mehmet Emin Gürbüz

Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: AA / Spor

İbrahim Özçimen Beşiktaş Türkiye Bolu Spor Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title