'Doktorum' Deyip Annelerden Bebeklerinin Fotoğrafını İsteyen Sahtekar Böyle İfşa Oldu!

'Doktorum' Deyip Annelerden Bebeklerinin Fotoğrafını İsteyen Sahtekar Böyle İfşa Oldu!

Antalya'da sahtekar, sahte profil ile kendisini çocuk doktoru gibi tanıtarak, annelerden bebeklerinin fotoğraf ve videolarını atmasını istedi. Sosyal medya kullanıcıları sahtekarı ifşa edince polis yakalama çalışması başlattı.

Sosyal medyada açtığı sahte profil ile kendisini çocuk doktoru gibi tanıtarak, iletişime geçen annelerden bebeklerinin fotoğraf ve videolarını atmasını isteyen kişinin, Sakarya'da yaşayan C.K. olduğu iddia edildi. Sosyal medya kullanıcıları sahtekarı ifşa edince C.K.'nın yakalanması için çalışma başlatıldı.

'DOKTORUM' DİYEREK ANNELERDEN BEBEKLERİNİN FOTOĞRAFINI İSTEDİ

Sosyal medya ağlarından Instagram'da 'çocuk cerrahı' olduğunu iddia ederek sahte hesaplar açan kişi, kendisiyle iletişime geçen annelerden, rahatsızlığı bulunan bebeklerinin fotoğraf ve videolarını istedi.

BİR SOSYAL MEDYA KULLANICISI OLAYI İFŞA ETTİ

Olay sosyal medayanın gündemine geldi. İddiaların üzerine giden sosyal medya kullanıcıları, sayfadan kendi fotoğrafını paylaşan kişiyi ifşa etti.Fotoğrafı yayılan kişinin Sakarya'nın Serdivan ilçesinde yaşayan C.K. olduğu iddia edildi. C.K.'yı tanıyan birçok kişinin de ismi doğruladığı görüldü.

YAKALANMASI İÇİN SOSYAL MEDYADA KAMPANYA BAŞLATILDI

Sosyal medyada paylaşımlar üzerine İstanbul Barosu avukatlarından Yunus Emre Çelebi, sayfanın kullanıcısı hakkında yazışmaların yer aldığı ekran görüntüleri ile birlikte ihbarda bulundu. C.K.'nın yakalanması için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, iddialar üzerine C.K.'yı yakalamak için harekete geçti.