Koronavirüse iyi geldiğini iddia edip, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

Koronavirüse iyi geldiğini iddia edip, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

23.01.2021 13:01 | Son Güncelleme: 31.01.2021 16:58

Malatya'da bazı vatandaşlar, koronavirüse iyi geldiği ve bağışıklığı güçlendirdiği iddiası ile kendilerini bal arılarına ısırtıyor. Vatandaşlardan gelen talepleri geri çevirmediklerini söyleyen arıcılar, randevu ile çalıştıklarını belirtiyor.

Malatya'da yaşayan bazı vatandaşların, kendilerini koronavirüse karşı korumak için bal arılarına ısırtmaları izleyenleri şaşkına çevirdi. Periyodik bir şekilde yaptıkları bu uygulama ile bağışıklıklarının güçleneceğine iddia eden vatandaşlar, arının iğnesinin vücuda girmesiyle güçlendiklerini öne sürdü.

Son dakika: Koronavirüse iyi geldiğini öne sürüp, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

"ARI ISIRMASI PEK ÇOK RAHATSIZLIĞA İYİ GELİYOR"

Uzmanlar, konu ile ilgili herhangi bir bilimsel çalışması olmadığını belirtirken, arıların alerjik sorunlara yol açabileceği ve ölümlere kadar götürebileceği konusunda uyardı. Arı ısırmasının pek çok rahatsızlığa iyi geldiğini kaydeden arıcı Cahit Aslan ise, "Benim romatizma ağrılarım vardı, arılara 5- 6 yıldır kendimi ısırtıyorum ve bundan faydalandım. Dizlerimde, kollarımda, omuzlarımda aşırı derecede ağrı ve sızı oluyordu, havalar da soğuduğunda ağrılarım çok fazla artıyordu ve arılar ağrılarımı kesti. "

Son dakika: Koronavirüse iyi geldiğini öne sürüp, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

RANDEVU İLE ÇALIŞIYORLAR

Vatandaştan gelen talepleri geri çevirmediklerini ve bunu ücretsiz bir şekilde yaptıklarını belirten Aslan, "Koronavirüse de iyi geldiği söyleniyor. Çevremdeki arkadaşlardan talepler var. Vatandaşlar randevu alarak gelip kendilerini benim yardımımla arılara ısırtıyor. Bazı vatandaşların arılara alerjisi olabilir, herkese iyi gelmeyebilir. Ben karışmıyorum o boyutuna, ancak bana faydalı olduğunu söylüyorum" ifadesinde bulundu.

Koronavirüse iyi geldiğini iddia edip, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Taha AYHAN

Doğruluk Kontrolü
Bal arısı zehrinin koronavirüse iyi geldiği iddiası
YANLIŞDOĞRU
BULGULAR

Malatya'da kendilerini bal arılarına ısırtan bazı vatandaşlar, bu uygulamanın koronavirüse iyi geldiğini ve bağışıklığı güçlendirdiğini iddia etti.

Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, bu uygulamanın bilimsel bir dayanağı olmadığını açıkladı.

Haber Yorumları (9)
ARI BEYİ: Siramızı bekliyoruzzz))))
GAFA DOKTORU: Ne dalga geçersiniz cahiller. Yıllardan beri bilinen birşey arı sokmasının bağışıklığa iyi geldiği. Herseye kocajarı işi demeyi adet edinmişsiniz. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar doğru ama bağışıklığı güçlendirdiği de bir gerçek. Koronaya iyi gelir mi bilemeyiz ama deneyip görmek lazım. Saçma sapan inat yüzünden kestirip atmayın cahiller.
GAFA DOKTORUNUN ASİSTANI: evet hocam haklısınız yıllardır bilinen ve baaşıklığa eyi geldii sölenen bi tedavi yöntemi. amma neyi baaşıklıyor baaşıklık dediğin dna dayalı immün sistemle alakalıysa möthiş bi buluş. .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title