Kan davalısından kaçmak için şehir değiştirse de bir işe yaramadı! Cami çıkışı öldürüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Kan davalısından kaçmak için şehir değiştirse de bir işe yaramadı! Cami çıkışı öldürüldü

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Kan davası nedeniyle 4 yıl önce Diyarbakır'dan Denizli'ye göç eden aile, bitmeyen husumetin kanlı sonundan kurtulamadı. Kan davası yüzünden memleketini terk eden evin babası, cami çıkışı kurulan pusuyla öldürüldü.

Denizli'nin Honaz ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde edinilen bilgilere göre Veysi Özbey (72) yatsı namazını kıldığı Yeni Cami'den evine gitmek üzere çıktı. Özbey'in çıkışını bekleyen kimliği belirsiz bir şüpheli, saklandığı ağaçların arasında çıkarak ateş etti. Başından isabet alan yaşlı adam kanlar içerisinde yere yığıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından Honaz Devlet Hastanesine kaldırılan Özbey, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

KAN DAVASI NEDENİYLE ŞEHİR DEĞİŞTİRMİŞLER

İddialara göre; Özbey, ailesi 2017 yılında kan davası nedeniyle Diyarbakır'dan Honaz ilçesine taşındı. 4 yıldır sessiz bir yaşam süren aile üyeleri, geçtiğimiz yıllarda koruma kararı aldıkları öğrendi. Aile üyelerinin geçtiğimiz günlerde evin çevresinde şüpheli şahısları fark ettikleri ve koruma amaçlı dışarıya çıkmadıkları öğrenildi. Aile üyelerinin ilk beyanlarına göre olayın bu kan davası nedeniyle gerçekleştiğini belirttikleri ve yapılan ilk incelemelere göre olayın titizlikle planlandığı öğrenildi.

Olayın ardından ilçenin tüm giriş ve çıkışları tutulurken kimliği belirsiz şüphelileri yakalamak için geniş çağlı soruşturma başlatıldı.

Kan davalısından kaçmak için şehir değiştirse de bir işe yaramadı! Cami çıkışı öldürüldü
İhlas Haber Ajansı / Fadıl Pişkin - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (3)
Theo:Cahil insanlar adam kaçmış zaten sizden şimdi ne olacak ölenin çocukları da sizi öldürecek ee ne anladık böylemi devam edecek gelin ben sizin hepinizi öldüreyim kan davası bitsin
Mehmet Ben:Yerin dibine batsın sizin davanız.
Omurilik Sarmsağı :Cinayetin cezası idam olmazsa kan davaları bitmez.
500
title