Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! Oteller sadece müşterilerine yemek hizmeti verebilecek

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! Oteller sadece müşterilerine yemek hizmeti verebilecek

28.11.2020 18:35 | Son Güncelleme: 28.11.2020 21:21

Son dakika: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Konaklama Tesislerindeki Restoranlar" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilerine yemek hizmeti verebilecek. Bu işletmelerde 22.00'den sonra müzik yayını olmayacak ve dışarı paket servisi de yapılamayacak.

İçişleri Bakanlığı, denetimler ve ihbarlar üzerine otel ve konaklama tesislerinin restoran ile lokantalarına yönelik valiliklere genelge gönderdi.

SADECE KONAKLAMA YAPAN MÜŞTERİLERE HİZMET VERİLECEK

Genelgeye göre, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilere yemek hizmeti verebilecek.

OTELLERDEKİ RESTORANLAR PAKET SERVİS YAPAMAYACAK

Otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar dışarıya paket servisi yoluyla satış yapamayacak.

22'DEN SONRA MÜZİK YAYINI YAPILAMAYACAK

Otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer salonlarında saat 22.00'den sonra her türlü müzik yayını yapılamayacak.

Genelgenin detayları şöyle;

  • Yeme-içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebilecek.
  • Otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranların dışarıya paket servisi yoluyla satış yapmalarına müsaade edilmeyecek.
  • Bu yerlere yönelik denetim faaliyetleri yoğunlaştırılacak ve etkinliği artırılacak.
  • Kolluk kuvvetlerince yapılan denetimlerde, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlarda bulunan müşterilerin Kimlik Bildirme Kanunu çerçevesinde bildirimde bulunulan kişiler arasında olup olmadığının muhakkak kontrol edilecek.
  • Kimlik Bildirme Kanunu çerçevesinde yapılan bildirimlerle otel ve konaklama tesislerinin kendi kayıtları arasında tutarsızlık olup olmadığının denetlenecek.
  • Otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer salonlarında saat 22.00'den sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta yapılamayacak.

Vali ve kaymakamlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27'nci ve 72'nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek.

GENELGEYE UYMAYANLARA ADLİ VE İDARİ İŞLEM YAPILACAK

Belirlenen esaslara aykırı uygulama yaptığı veya eğlence yeri şeklinde faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen otel ve konaklama tesislerine Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ve Turizmi Teşvik Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek.

Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! Oteller sadece müşterilerine yemek hizmeti verebilecek
Haber Yorumları (6)
SOKAK HAYVANLARI KORONA VİRÜSÜ: Anladığım kadarı ile yetkililer sokak hayvanlarının da hastalandıklarını, bulaştırdıklarını ya bilmiyorlar ya da bilerek ihmal ediyorlar ! Ilıman şehirler anormal sayıda sokak hayvanı barındırıyorlar. Sadece insanlar bağlamında önlem almak yeterli mi yetersiz mi umarım yetkililer detaylı düşünüyorlardır.
FGG: AKDENİZ DE BİNLERC OTEL VAR 1 TANESİNDE BİLE COVİD CIKMADI. HALKI KANDIRMAKTAN INSANLARI İŞİNDEN ETMEKTEN BAŞKA NE YAPIYORSUNUZ ACABA
OTEL ÇALIŞANI: Biz borçlarımızı ödüyemiyoruz dedikçe bizim üstümüze yükleniyorsunuz. Biz ne yapalım ? Hiç düşünmüyorsunuz. Onca çalışan evine ekmek götüremicek. İşsizlik ödemesini yapamadınız henüz. . Ne yapalım intihar mı edelim illaki ?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! Oteller sadece müşterilerine yemek hizmeti verebilecek - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 05:19:34. #1.14#
title