Son Dakika: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam 19.00'da başlayacak, 3 gün uygulanacak - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam 19.00'da başlayacak, 3 gün uygulanacak

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre; 23 Nisan'ın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam saat 19.00'da başlayacak. Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

Koronavirüs salgını ve artan vakalar nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı'nın 81 İl Valiliğine gönderdiği "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelgeye göre; kısıtlama bu akşam saat 19.00'da başlayacak ve 3 gün sürecek.

Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'de sona erecek.

Daha önce genelge ile belirtilen "Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi" aynen geçerli olacak. Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de bire bir uygulanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı belirlenen esaslara göre kutlanacak. Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.

Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27'nci ve 72'nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

Son Dakika: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam 19.00'da başlayacak, 3 gün uygulanacak

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

sokağa çıkmak yasak, Sokağa Çıkma Yasağı, İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (13)
Ünal Arman:Uygulanan Kısıtlamaların hiç bir yararı yok.Pazartesi eski hamam eski tas. Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
Raşit Yanmaz:sokağa çıkma yasağı var ama herkes sokakta olucak yine çifçi muhaf muhasebeci muaf konaklama sektörü muaf kamudakiler muaf kapatma dediğin komple olmalı ekmek almaya çıkmak serbest boşuna kapatma veriyorlar halk yine sokakta Cevap Yaz 0 7 Yayından Kaldır
İbrahim Saygı:Ben bakkalım yakınımda bim var. Kısıtlamanın olduğu gün markete gelen giden sayısının haddi hesabı yok. Bimde çalışan arkadaşa sordum. Abi marketin içi full kapasite diyor. HES kodu sorgulama yok, tedbir yok. Olan bizim gibi küçük esnafa oluyor. Ben geç açıp erken kapatıyorum. Akşam müşterisi de yok. İnsanlar gezecekleri yer arıyor. Sokaklarda elinde poşet dolu yüzlerce insan... Cevap Yaz 1 18 Yayından Kaldır
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title