Ağabeyinin ardından CNN spikeri Chris Cuomo da cinsel tacizle suçlanıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Ağabeyinin ardından CNN spikeri Chris Cuomo da cinsel tacizle suçlanıyor

AA / Islam Doğru - Haberler | Güncel

ABD, geçtiğimiz gün ortaya çıkan taciz skandalıyla sarsıldı. CNN spikeri Chris Cuomo'nun dönemin ABC Haber Müdürü Shelley Ross'u sarılarak taciz ettiği ortaya çıktı. CNN spikerinin kardeşi Eski New York Valisi ve Demokrat Parti üyesi Andrew Cuomo da geçtiğimiz aylarda hakkında çıkan cinsel istismar suçu nedeniyle istifa etmişti.

ABC'deki eski patronu Shelley Ross, New York Times'ta, Chris Cuomo'nun CNN'e geçişi nedeniyle verilen veda partisinde kendisine uygunsuz davranışta bulunduğunu yazdı.

Ross, eşinin gözü önünde Chris Cuomo'nun kendisine "Artık benim patronum değilsin." diyerek tacizde bulunduğunu iddia etti. Söz konusu yazıda, ayrıca Cuomo'nun daha sonra davranışından dolayı Ross'tan ve eşinden özür dilediği e-postanın ekran görüntüsü yayınlandı.

CNN sunucusu Chris Cuomo hakkında cinsel taciz iddiasıShelley Ross

Konuyla ilgili konuşan CNN spikeri Cuomo, "Shelley ile yaşadığımız şey cinsel bir şey değildi. Bu yaşananlar O ABC'nin haber müdürüyken 16 sene önce biz topluluk içindeyken meydana geldi. O zaman da özür dilemiştim." diye konuştu.

CNN sunucusu Chris Cuomo hakkında cinsel taciz iddiasıChris Cuomo

Times'a yazan Ross, CNN spikerinin verdiği cevap sonrası, "Benim kendisine sorum o zamanda olduğu gibi yine aynı: Kocamın da gördüğü olay sonrası bu yaptığından utanmış mıydı ya da mahcup olmuş muydu?" diye sordu. Ayrıca deneyimli gazeteci, Cuomo'nun CNN'den istifa etmesini beklemediğini ama 'gazetecilik pişmanlığı' ile 'cinsel ayrımcılık' ve 'iş yerinde cinsiyetçi önyargı' ile ilgili bir araştırma yapmasını istediğini de söyledi.

Cuomo'nun büyük kardeşi eski New York Valisi Andrew Cuomo da şubat ayında başlayan hakkındaki cinsel taciz suçlamaları nedeniyle 10 Ağustos'ta görevinden istifa etmişti.

Ağabeyinin ardından CNN spikeri Chris Cuomo da cinsel tacizle suçlanıyor
AA / Islam Doğru - Son Dakika Haberleri
500
title