Kardeşiyle birlikte olduğu kocasının mezarı başında cinayet itirafında bulunmuştu, ifadesi kan dondurdu

Kardeşiyle birlikte olduğu kocasının mezarı başında cinayet itirafında bulunmuştu, ifadesi kan dondurdu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Hasan Akman, eşiyle ilişkisi olan kardeşi Ecevit Akman tarafından vurularak öldürüldü. Kocasının mezarı başında cinayeti itiraf eden A. Akman'ın ifadesinde "Ecevit bana Hasan'ı vuracağını söylediğinde engel olabileceğim halde engel olamadım. Belki de bunu yapmış olsam Hasan şu an hayatta olabilirdi. Ben de Ecevit kadar suçluyum'' dediği öğrenildi.

Ümraniye'de 41 yaşındaki Hasan Akman erkek kardeşi Ecevit Akman tarafından silahla başından vurularak öldürüldü. Tutuklanan cinayet zanlısı Ecevit Akman'ın ifadesinde, cinayeti kendisiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği yengesi A . Akman ile planladıklarını söylediği öğrenildi. A. Akman'ın da defnedildikten bir gün sonra kocasının mezarı başında, eşinin ölümüne neden olduğunu itiraf ettiği görüntüler ortaya çıkmış ve dava dosyasına girmişti. A Akman'ın savcılık ifadesine ulaşıldı.

''ALKOLLÜYKEN YENGEMLE İLİŞKİYE GİRDİM''

Cemil Meriç Mahallesi'nde 20 Haziran'da meydana gelen olayda, Hasan Akman, kardeşi Ecevit Akman tarafından silahla başından vurularak öldürüldü. Olayın ardından gözaltına alınan Ecevit Akman, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevine görüşe giden ailesine cinayeti anlatan Ecevit Akman'ın, alkollü iken, yengesiyle ilişkiye girdiğini, onun da bunu gizlice videoya çekerek, ağabeyine izletmekle tehdit ettiğini ileri sürerek, "Ben de ağabeyimi öldürdüm" dediği öğrenildi.

"HASAN'I VURACAĞINI SÖYLEDİ VE BANA İÇERİ GİR DEDİ"

A. Akman Anadolu Adliyesi'nde savcıya verdiği ifadesinde, "Yaklaşık 2 yıldır Ecevit Akman ile ilişki yaşıyorduk. Eşim cezaevinden çıkıp eve döndüğünde ben Ecevit ile olan ilişkimden dolayı pişmanlığımı Ecevit'e söyleyince Ecevit bana Hasan'ı öldürmekten bahsetti. Ben ona yapmamasını, bu işin olmayacağını söyledim. Olay günü Hasan evin içerisindeyken Ecevit ile ikimiz dışarıda olduğumuz sırada Ecevit bana Hasan'ı vuracağını ve benim içeriye girmemi söyledi. Ben ortalık karışmasın diye normal bir şekilde Ecevit'e yapmamasını söyleyip karşı çıktım. Ecevit bana sen içeriye git dedi. Ben de korkumdan eşim öğrenir ve kurtulur, bana zarar verir diye çocuklar ile birlikte odama geçtim. Ecevit'in bir silahı olduğunu biliyordum ancak o anda silahın üzerinde olduğunu bilmiyordum. İçeriye geçtikten sonra bir patlama sesi oldu ve Ecevit kapıya geldi. O esnada telefonla konuşuyordu ve bana sen korkma senlik bir şey yok dedi." ifadelerini kullandı.

Kardeşiyle birlikte olduğu kocasının mezarı başında cinayet itirafında bulmuştu, ifadesi kan dondurdu

EŞİNDEN KURTULMAYI PLANLIYORDU

A. Akman, "Daha sonra ise olay yerine polisler geldi. Ben Ecevit ile ilişkimden pişman olduğum için başta Hasan'dan kurtulmak yönünde Ecevit ile plan yapsak da daha sonra ben bundan vazgeçmiştim. Bizim Ecevit ile planımız birlikte yaşamaktı. Ben Hasan'dan kurtulma yolu olarak Ecevit'in eşinden boşandığı gibi benim de Hasan'dan boşanmamı görüyordum ve Ecevit ile bunu konuşmuştuk. Daha sonra ben Ecevit'e pişman olduğumu söylediğimde Ecevit, Hasan'ı öldürmekten bahsetmeye başladı" dedi.

Kardeşiyle birlikte olduğu kocasının mezarı başında cinayet itirafında bulmuştu, ifadesi kan dondurdu

''BEN DE ECEVİT KADAR SUÇLUYUM''

A. Akman ifadesinde şunları söyledi: "Olay günü de bana bunu söyleyince ben yine karşı çıktım. Fakat korktuğum için bir şey yapamadım. Ben bu yaşadıklarımdan ötürü çok pişmanım. Cezam neyse çekmeye hazırım. Ecevit bana Hasan'ı vuracağını söylediğinde birilerini arayıp haber verip engel olabileceğim halde engel olamadım. Belki de bunu yapmış olsam Hasan şu an hayatta olabilirdi. Ben de Ecevit kadar suçluyum"

2 GÜN ÖNCE ÇEKTİKLERİ FOTOĞRAFLARI KALDI

Abisi Hasan Akman'ı silahla öldüren Ecevit Akman cezaevine girdi. İki kardeşin cinayetten iki gün önce evlerinin bahçesinde çektirdikleri son fotoğrafları ortaya çıktı.

Kardeşiyle birlikte olduğu kocasının mezarı başında cinayet itirafında bulunmuştu, ifadesi kan dondurdu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (48)
.....: Rezalet!
NE AYAK: Pislikler, bunları görünce sokak kadınları daha namuslu geliyor
COŞKUN ÇAKIROĞLU: Okurken gerildim lan bu nasıl iblis zihniyetli kadın böyle
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title