Sokakta Kalan Ankaralı Turgut'un Kardeşi İçin Karabük Seferber Oldu

Sokakta Kalan Ankaralı Turgut'un Kardeşi İçin Karabük Seferber Oldu

07.03.2016 09:01 | Son Güncelleme: 07.03.2016 09:08

Oturduğu ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için sokakta kalan Ankaralı Turgut'un kız kardeşi için harekete geçen Karabük halkı, genç kadına yardım elini uzatacak.

Karabük'te tek katlı bir bina, kayma ve oluşan çatlaklar nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, evde kalan sanatçı Ankaralı Turgut'un kız kardeşi Gülcan Karataş, sokakta kaldı.

EVİN BAHÇESİNDE SABAHLADI

Kayabaşı Mahallesinde tek katlı müstakil evde dün gece kayma ve çatlaklar medyana gelmesi sonucu evde yaşayan Gülcan Karataş isimli kadın durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptıkları incelemede, yıkılma tehlikesi olduğundan oturanların tahliye edilmesine karar verildi. Evde hamile kızı ile birlikte kalan Gülcan Karataş, gidecek yeri olmadığından evin bahçesine çıkarttıkları koltukta sabahladı.


"GİDECEK YERİMİZ YOK"

Yaktıkları ateşle sabaha kadar yağmur altında kalan Karataş, evin yıkıldığını ve güçlükle kendisini dışarı attıklarını söyleyerek, "Ateş yakarak sabaha kadar koltukta bekledik. Ev oturulacak gibi değil. Kiradayız ve gidecek yerimiz olmadığı için dışarıda kaldık. Evdeki eşyaları kurtarmaya çalışıyorum" dedi.

"SESİMİZİ DUYARSA BİZE YARDIM ETSİN"

Gülcan Karataş, sanatçı Ankaralı Turgut'un ağabeyi olduğunu da belirterek, "Benim öz ağabeyim. Buralarda mağduruz. Sesimizi duyarsa bize yardım etsin" diye konuştu.

HALK SEFERBER OLDU

Öte yandan haberin basında çıkmasının ardından Gülcan Karataş için harekete geçen Karabük halkı, kendi aralarında yardım toplayarak genç kadını içine düştüğü durumdan kurtarmaya çalışacak.


Sokakta Kalan Ankaralı Turgut'un Kardeşi İçin Karabük Seferber Oldu
Haber Yorumları (8)
DERYA: Bize herşey müstehak. Hakkınızı aramazsak, hak aramayı vatan hainliği olarak görürsek olacağı sürünmektir. Sürünün de aklınız başınıza gelsin dicem ama yine akıllanmazsınız siz.
SELO CAN: Allah yar yardimcilari olsun
HAYATIN GERÇEĞİ: KARDEŞİN KARDEŞİ DÜŞÜNMEDİĞİ ÜLKEDE KIYAMETLER KOPAR.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title