Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de 1 Kişi Öldü, 5 Kişi Yaralandı

Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de 1 Kişi Öldü, 5 Kişi Yaralandı

06.09.2015 14:16 | Son Güncelleme: 06.09.2015 15:15
Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de 1 Kişi Öldü, 5 Kişi Yaralandı

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'de bugün de çatışmalar devam ederken, dünkü çatışmalarda bir kişi yaşamını yitirdi, 2'si çocuk 5 kişi yaralandı.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı devam ederken, bugünde ilçenin birçok mahallesinde patlama ve silah sesleri duyuldu. Dün çıkan çatışmalarda 19 yaşında bir kişi yaşamını yitiriken, 2'si çocuk 5 kişi yaralandı.

19 YAŞINDAKİ GENÇ YAŞAMINI YİTİRDİ

Şırnak Valiliği'nin sokağa çıkma yasağı uyguladığı Cizre'de dün gece Nur Mahallesi'nde çıkan çatışmada 19 yaşındaki Sait Çağavul adlı vatandaş hayatını kaybetti.

2'Sİ ÇOCUK 5 KİŞİ YARALANDI

Dün akşam saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre 2'si çocuk 5 sivil vatandaş vurularak yaralandı.

Cizre'de, Aşk Tepesi'ne konuşlandırılan keskin nişancıların ateş açması sonucu Nur Mahallesi'nde, 15 yaşındaki H.B. isimli bir çocuk yaralandı. Çocuk güvenlik nedeniyle hastaneye kaldırılamadı.Çatışmalar sonucu yaralanan diğer 4 kişi hastaneye ulaştırıldı. yaralı dört kişinin isimleri şöyle: B.İ. (16), Umran Asrak (18), Zinet Dirican (30), Meryem İşcen (40).,

ÇATIŞMA VE PATLAMA SESLERİ DUYULDU

Şırnak Valiliği, Cizre İlçesi'nde güvenlik güçlerinin birçok olayın faili olarak aranan PKK'lıların yakalanması ve mahallere girişi engellemek için kazılan hendeklerin kapatılması için cuma akşamı saat 20.00'den itibaren uygulamaya koyduğu sokağa çıkma yasağı bugün de sürdürülürken birçok mahalleden çatışma ve patlama sesleri duyuldu.

İLÇEDE BİRÇOK BÖLGEDE ELEKTRİK KESİK

İlçe merkezindeki telefon ve iletişim hatlarının kesik olması nedeniyle son durum hakkında sağlıklı bilgi alınamazken, ilçede bulunan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Tuğrul, Nur Mahallesi'ndeki bazı yaralıları hastaneye sevk etmeye çalıştıklarını, sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilçede yiyecek sıkıntısı çekildiğini söyledi. İlçenin bir çok bölgesinde elektriklerinde kesik olduğu belirtildi.

HDP'Lİ 5 MİLLETVEKİLİ İDİL'DEN GİDEMEDİ

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne bugün İdil ilçesi üzerinden gitmek isteyen HDP milletvekilleri Leyla Güven, Ziya Çalışkan, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ali Aslan ve Faysal Sarıyıldız, İdil çıkışında barikatla karşılaştı.İdil- Cizre yolunda bulunan Jandarma Karakolu'nda görevli askerlerin geçişlerine izin vermediği milletvekilleri, "Bizi engelleyemezsiniz, çekilin. Valiniz gelsin, siz bizim muhatabımız değilsiniz. Elinizi uzatmayın vekillere, her biriniz bir ana evladısınız. Siz bizim muhatabımız değilsiniz" dedi. Görevli askerler de kadın milletvekillerine "Hanımefendi, lütfen rica ediyorum" diye yanıt verirken, grup itiş- kakışla yürümeye başladı. Ancak yaklaşık 200 metre kadar gidebilen milletvekilleri askerlerin barikatını aşamadı. Barikatta askerlerle tartışmalarının görüntülerine kendi sosyal medya hesabında paylaşan HDP Şanlıurfa Milletvekili Leyla Güven, İdil üzerinden Cizre'ye gitmelerinin engellendiğini, Nusaybin üzerinden gideceklerini söyledi. Güven, "Cizre'de yaşananlardan çok kaygılıyız" dedi.


Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de 1 Kişi Öldü, 5 Kişi Yaralandı
Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de 1 Kişi Öldü, 5 Kişi Yaralandı
Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de 1 Kişi Öldü, 5 Kişi Yaralandı
Sokağa Çıkma Yasağının Sürdüğü Cizre'de 1 Kişi Öldü, 5 Kişi Yaralandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (29)
T: ben artik bu ulkeden bu insanlardan umudu kestim girsin kim boluosa aliyosa alsin topragimizi hickimseden adam olmaz burda daglicada 17sehit var hepimizin belasini versin allah hepimiz helak olmayi hakediyoruz bole ulkemi olur
T: ins daha cok geberir adiler hepsi belasini bulsun
KAANN Ç: Bizde cizredeki polislerimiz ve askerlerimiz için endişeliyz.Teröre destek veren milletvekillerin ivedilikle dokunmazlığı kalkmalır.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title