LEYLA GÜVEN HABERLERİ

Leyla Güven haber, Leyla Güven son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Leyla Güven

Leyla Güven

Doğum Yeri Türkiye

Leyla Güven Kimdir ?

27. Dönem HDP Hatay Milletvekili Adayı. 1968 yılında doğdu. Uzun bir süre Almanya'da yaşayan Güven, daha sonra 1994 yılında atıldığı siyasette HADEP çatışı altında kadın kollarında görev yaptı. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Adana'nın Seyhan İlçesi'ne bağlı Küçük Dikili Beldesi Belediye Başkanlığı‘na seçildi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Leyla Güven - 01.07.2021
Anayasa Mahkemesi, eski milletvekili Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda hak ihlali kararı verdi
Milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven'in bireysel başvurusunun görüşülmesi ise ertelendi.
Leyla Güven - 12.06.2021
HDP'li Leyla Güven'in 22 yıllık hapis cezası onandı
Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi, milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven'in yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasını onadı.
Leyla Güven - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliği düşürüldü.
Leyla Güven - 04.05.2021
İkna yoluyla teslim olan PKK'lı terörist pişmanlığını anlattı Açıklaması
Bölücü terör örgütü PKK'nın HDP ve DBP ile irtibatlı olduğunu anlatan M.A, ifadesinde şunları beyan etti: "HDP ve DBP, PKK terör örgütünün siyasi alanda faaliyet yürüten koludur ve örgüt bunu bu şekilde benimser ve kabul eder. Konum olarak PKK, HDP ve DBP'den üst düzeydedir. HDP ve DBP milletvekillerinin ve parti başkanlarının, eş başkanlarının, PKK/KCK yapılanması sözde 'başkanlık konseyi'nin tartışmaları sonucu karar verilen kişiler olduğunu biliyorum. Adayların belirlenmesi süreci PKK'dan bağımsız yapılamaz. HDP-DBP yönetiminde PKK/KCK tarafından belirlenen kişiler, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatlarını Irak kırsal alanında örgüte ulaştırırlar. Bu talimatlar yazılı olarak getirilmez, sözlü olarak iletilir." M.A, "Leyla Güven'in açlık grevi eylemlerine başlaması ve sonlandırması, PKK/KCK talimatıyla olmuştur.
Leyla Güven - 10.02.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, eski CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyerek, "O gün 3 kişinin milletvekilliği düşürüldü. Biri Enis Berberoğlu idi, ikisi de bizim milletvekillerimiz. Enis Berberoğlu'na yani sonuçta olumlu bir sonuç çıkacak; niye çıktı değil, niye ona çıkan sonuç Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'na çıkmıyor? Bizim derdimiz bu.
Leyla Güven - 16.01.2021
HDP'li Leyla Güven'in PKK'ya desteği, teröristlerin sözde yöneticilere gönderdiği raporlara yansıdı
Terör soruşturması kapsamında yargılandığı davada "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve iki kez "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in örgüte moral ve motivasyon sağlamak için ölüm orucuna...
Leyla Güven - 14.01.2021
İSTANBUL-AÇIĞA ALINAN ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI CİHAN YAVUZ'UN 10 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ
TERÖR örgütü PKK/KCK soruşturmasında tutuklanan ve açığa alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede şüpheli Yavuz'un Diyarbakır'da öldürülen örgüt mensubunu şehit diye tabir ettiği, terör örgütü PKK'nın yurtdışında faaliyet gösteren televizyon programında PKK elebaşı Abdullah Öcalan ve Leyla Güven'in açlık grevi hakkında değerlendirmeler yaptığı belirtildi.
Leyla Güven - 14.01.2021
Son dakika haberleri! Açığa alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz hakkında iddianame
Şüpheli Yavuz hakkında elde edilen delillerle ilgili iddianamede şu değerlendirme yapıldı: "Elde edilen görüşme içerikleri, ikametinde ele geçirilen PKK/KCK terör örgütü ile ilişkili, yasaklı yayınlar, diğer şüphelilerin dijital materyallerinden elde edilen veriler, şüphelinin partisel faaliyet adına olduğunu iddia ettiği örgüt mensuplarının ailesi olan ve örgütçe değer ailesi olarak nitelendirilen kişileri ziyaret etmesi, Diyarbakır Sur'da 'hendek savaşı' adı altında öldürülen örgüt mensubunu 'şehit' diye tabir ederek sahiplenmesi ve ailesini ziyaret etmesi, 27 Kasım 2016'da (örgütün kuruluş yıldönümü ) örgüt simgelerinin yoğun olarak afişe edildiği ve örgüt mensuplarının resimlerinin bulunduğu alandaki etkinliğe katılması, Belçika üzerinden örgütün amaç ve çıkarları doğrultusunda yayın yapan Sterk Tv'ye bağlanarak canlı yayında 3 Şubat 2019'da İstanbul Bakırköy'de gerçekleştirilen HDP mitinginin örtülü amacı doğrultusunda açıklamalar yapması, mitingi öncesi dönemde PKK üst düzey yöneticilerinin Sterk Tv, Anf ve benzeri yayın kuruluşlarında Abdullah Öcalan ve Leyla Güven'in açlık grevi hakkında yapılan değerlendirmeler, talimatlar ve eylem çağrıları, bu doğrultuda canlı yayında verdiği beyanatın örgüt sempatizanları tarafından takip edilen bir kanalda yayınlanması bir bütün halinde değerlendirildiğinde; şüphelinin PKK terör örgütü ile iltisaklı bulunduğu, yapmış olduğu eylemlerle örgütün amaçlarına yardım eden siyasi faaliyetler içinde bulunduğu ve atılı suçu işlediği hususunda kuvvetli şüphe oluşmuştur.
Leyla Güven - 02.01.2021
Son dakika haberleri |
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 1-31 Aralık tarihlerinde yurt içi ve dışındaki operasyonlarda 164 terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütü PKK ve gençlik yapılanmasına yönelik birçok ilde düzenlenen operasyonlarda 112 şüpheli gözaltına alındı. Zanlılardan eski HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Güven ve Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz'un da aralarında bulunduğu 61'i tutuklandı.
Leyla Güven - 02.01.2021
Son dakika haberi! Bakan Selçuk: "Destek ve yardımlar 45 Milyar TL'yi aştı"
Son dakika habere göre Bakan Selçuk: "2020'de Covid-19'un etkilerinden çalışanlarımızı ve tüm vatandaşlarımızı korumak için hayata geçirdiğimiz Sosyal Koruma Kalkanımız kapsamında yaptığımız doğrudan destek ve yardımlar 45 Milyar TL'yi aştı.
Leyla Güven - 22.12.2020
Günün özeti
HDP'li Leyle Güven'e 22 yıl 3 ay hapis cezası Milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven, yargılandığı terör soruşturmasında 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Leyla Güven - 22.12.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, eski HDP milletvekili Leyla Güven'in yargılandığı terör davasında 22 yıl 3 ay hapse mahkum edilerek tutuklandığını anımsatarak, "'Kürt'e adalet yok, Kürt'e düşmanlık yapıyorsunuz' dediğimiz zaman 'nedir?' diye soruyorsunuz ya, işte budur.
Leyla Güven - 22.12.2020
Terör davasında ceza alan ve yakalama kararı çıkarılan HDP'li Güven gözaltına alındı
Yargılandığı terör davasında 22 yıl 3 ay hapse mahkum edilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP'li Leyla Güven, saklandığı HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in evinde gözaltına alındı.
Leyla Güven - 22.12.2020
Leyla Güven, HDP milletvekili Semra Güzel'in evinde yakalandı
Leyla Güven, HDP milletvekili Semra Güzel'in evinde yakalandı DİYARBAKIR'da yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski milletvekili Leyla Güven, HDP Diyarbakır milletvekili Semra Güzel'in evinde yakalanarak gözaltına alındı.
Leyla Güven - 22.12.2020
Son dakika haberleri! HDP'li Güven gözaltına alındı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Milletvekilliği düşürülen ve yargılandığı terör soruşturmasında 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan HDP'li Leyla Güven, Diyarbakır'da gözaltına alındı.
Leyla Güven - 21.12.2020
Milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven'e yargılandığı terör davasında 22 yıl 3 ay hapis cezası
Milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven, Diyarbakır'da yargılandığı terör davasında "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve iki kez "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 22 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edildi, hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
Leyla Güven - 21.12.2020
Son dakika haberi | Milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven, terör soruşturması kapsamında Diyarbakır'da yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Son dakika gündem haberi: Milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven, terör soruşturması kapsamında Diyarbakır'da yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Leyla Güven - 18.12.2020
TBMM'de 2020 böyle geçti
4 HAZİRAN TBMM Genel Kurulu'nda, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın, haklarında mahkemelerce verilen kesinleşmiş cezalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri okunarak milletvekilliği düşürüldü.
Leyla Güven - 14.10.2020
İBB'nin izin verdiği MKM'nin arşivi PKK propagandasıyla dolu
MKM'nin 2016'da faaliyetleri OHAL Kanunu ile 3 ay süre ile durduruldu Oyunu sahneye koyan Teatra Jiyana Nü (Yeni Yaşam Tiyatrosu) Mezopotamya Kültür Merkezi'ne (MKM) bağlı faaliyet gösterirken, 1991'de kurulan MKM, PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olarak da biliniyor. Merkezin 2016'da faaliyetleri OHAL kanunu ile 3 ay süre ile durdurulurken Adana, Mersin, İzmir, Antep gibi birçok ilde MKM'ye bağlı faaliyet yürüten dernekler KHK ile kapatıldı. Bazı illerde de MKM'lerin binaları boşaltıldı. PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olan MKM'nin sergilediği her oyununda da terör örgütünün propagandası açık açık yaptı. 2019'da oynadığı "Tene Ez" (Sadece Ben) isimli oyununu 'Öcalan'ın üzerindeki tecridin kaldırılması' talebiyle Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde açlık grevine giren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e ithaf etti.
Leyla Güven - 24.07.2020
Anayasa Mahkemesinin, vekillikleri düşürülen 2 HDP'liyle ilgili ret kararı Resmi Gazete
Anayasa Mahkemesi'nin, HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın, "milletvekilliklerinin düşmesinin iptali isteminin reddine" ilişkin kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
Leyla Güven - 25.06.2020
AYM'den, vekillikleri düşürülen HDP'li 2 isim için ret kararı
ANAYASA Mahkemesi (AYM), HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğlulları'nın vekilliklerinin düşürülmesine ilişkin yapılan itirazı reddetti.
Leyla Güven - 25.06.2020
Anayasa Mahkemesinden milletvekillikleri düşürülen Güven ve Farisoğulları hakkında karar
Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşmesinin iptali istemiyle yapılan başvuruları oy birliğiyle reddetti.
Leyla Güven - 17.06.2020
Son dakika haber! BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP yürüyüş kararı HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesi sonrası bu partinin aldığı yürüyüş kararını "mağdur üretme çabası" şeklinde yorumlayan Destici, "Ortada bir mağdur filan yok, ortada haklı bir mahkeme kararı ve bu kararın neticesi, hukukun gereği olarak yerine getirilen bir uygulama vardır.
Leyla Güven - 14.06.2020
Adana'da gösteri ve yürüyüşler ile kente giriş ve çıkışlar 15 gün sınırlandırıldı
Valilikten yapılan açıklamada, milletvekillikleri düşürülen CHP'li Kadri Enis Berberoğlu ile HDP'li Musa Farisoğulları ve Leyla Güven'in cezaevine gönderilmelerini protesto etmek amacıyla kentte ve bazı illerde toplanma çağrıları yapıldığı anımsatıldı.
Leyla Güven - 14.06.2020
Adana'ya giriş çıkışlar sınırlandırıldı
Adana Valiliğinden yapılan açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Leyla Güven - 13.06.2020
Tekirdağ'a giriş çıkışlar sınırlandırıldı
İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu toplantısı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında yapıldı. Olağanüstü yapılan toplantıda TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Leyla Güven Haberleri | Leyla Güven Kimdir - Haberler - Leyla Güven haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Leyla Güven kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri | Açığa alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz'un beraat
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 01:57:13. #1.16#

title