LEYLA GÜVEN HABERLERİ

Leyla Güven haber, Leyla Güven son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Leyla Güven

Leyla Güven

Doğum Yeri Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Leyla Güven Kimdir ?

27. Dönem HDP Hatay Milletvekili Adayı. 1968 yılında doğdu. Uzun bir süre Almanya'da yaşayan Güven, daha sonra 1994 yılında atıldığı siyasette HADEP çatışı altında kadın kollarında görev yaptı. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Adana'nın Seyhan İlçesi'ne bağlı Küçük Dikili Beldesi Belediye Başkanlığı‘na seçildi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Leyla Güven - 14.10.2020
İBB'nin izin verdiği MKM'nin arşivi PKK propagandasıyla dolu
MKM'nin 2016'da faaliyetleri OHAL Kanunu ile 3 ay süre ile durduruldu Oyunu sahneye koyan Teatra Jiyana Nü (Yeni Yaşam Tiyatrosu) Mezopotamya Kültür Merkezi'ne (MKM) bağlı faaliyet gösterirken, 1991'de kurulan MKM, PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olarak da biliniyor. Merkezin 2016'da faaliyetleri OHAL kanunu ile 3 ay süre ile durdurulurken Adana, Mersin, İzmir, Antep gibi birçok ilde MKM'ye bağlı faaliyet yürüten dernekler KHK ile kapatıldı. Bazı illerde de MKM'lerin binaları boşaltıldı. PKK'nın kültür sanat ve bilim kolu olan MKM'nin sergilediği her oyununda da terör örgütünün propagandası açık açık yaptı. 2019'da oynadığı "Tene Ez" (Sadece Ben) isimli oyununu 'Öcalan'ın üzerindeki tecridin kaldırılması' talebiyle Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde açlık grevine giren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e ithaf etti.
Leyla Güven - 24.7.2020
Anayasa Mahkemesinin, vekillikleri düşürülen 2 HDP'liyle ilgili ret kararı Resmi Gazete
Anayasa Mahkemesi'nin, HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın, "milletvekilliklerinin düşmesinin iptali isteminin reddine" ilişkin kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
Leyla Güven - 25.6.2020
AYM'den, vekillikleri düşürülen HDP'li 2 isim için ret kararı
ANAYASA Mahkemesi (AYM), HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğlulları'nın vekilliklerinin düşürülmesine ilişkin yapılan itirazı reddetti.
Leyla Güven - 25.6.2020
Anayasa Mahkemesinden milletvekillikleri düşürülen Güven ve Farisoğulları hakkında karar
Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşmesinin iptali istemiyle yapılan başvuruları oy birliğiyle reddetti.
Leyla Güven - 17.6.2020
Son dakika haber! BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP yürüyüş kararı HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesi sonrası bu partinin aldığı yürüyüş kararını "mağdur üretme çabası" şeklinde yorumlayan Destici, "Ortada bir mağdur filan yok, ortada haklı bir mahkeme kararı ve bu kararın neticesi, hukukun gereği olarak yerine getirilen bir uygulama vardır.
Leyla Güven - 14.6.2020
Adana'da gösteri ve yürüyüşler ile kente giriş ve çıkışlar 15 gün sınırlandırıldı
Valilikten yapılan açıklamada, milletvekillikleri düşürülen CHP'li Kadri Enis Berberoğlu ile HDP'li Musa Farisoğulları ve Leyla Güven'in cezaevine gönderilmelerini protesto etmek amacıyla kentte ve bazı illerde toplanma çağrıları yapıldığı anımsatıldı.
Leyla Güven - 14.6.2020
Adana'ya giriş çıkışlar sınırlandırıldı
Adana Valiliğinden yapılan açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Leyla Güven - 13.6.2020
Tekirdağ'a giriş çıkışlar sınırlandırıldı
İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu toplantısı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında yapıldı. Olağanüstü yapılan toplantıda TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Leyla Güven - 13.6.2020
Tekirdağ'a girişler 14-17 Haziran'da sınırlandırıldı
Açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran oturumunda, eski CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, eski HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve eski HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Leyla Güven - 12.6.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, değerlendirmelerde bulundu: (2)
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillikleri düşen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın dokunulmazlık durumlarının, CHP'li Enis Berberoğlu'ndan farklı olduğunu belirterek, "Güven ve Farisoğulları, 27. Dönem'de ilk defa milletvekili seçildiler.
Leyla Güven - 12.6.2020
Edirne'de toplantı ve gösteri yürüyüşleri 3 gün süreyle yasaklandı
"TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Leyla Güven - 12.6.2020
Edirne'de toplantı, yürüyüş ve mitingler yasaklandı
'SÖZLÜ VE FİZİKSEL OLAYLAR MEYDANA GELEBİLİR' Açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden anayasanın 84'üncü maddesine göre milletvekillerinin düşürülmesine ve tutuklanmalarına değinilerek şöyle denildi; "Tutuklanarak cezaevine gönderilmelerini protesto etmek amacıyla ilimizde ve bazı illerimizde toplanma çağrıları yapıldığı bilinmektedir.
Leyla Güven - 12.6.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin tartışmaların hatırlatılması üzerine, Meclis tarihinde kesin hüküm nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesi konusunda dönem sonuna bırakılan bir tek dosya bulunmadığını bildirdi.
Leyla Güven - 12.6.2020
Son dakika haberleri... TBMM Başkanı Şentop: ABD'nin, Türkiye'deki mahkemelere saygı duyması gerekir
'MECLİS AÇILDI, UYGULADIK' TBMM Başkanı Mustafa Şentop, geçtiğimiz günlerde 3 milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesine ilişkin kendisine gelen eleştirileri de değerlendirdi. Uzun zamandır bu konuyu uzun uzun anlattığını; ama kimsenin anlamak istemediğini vurgulayarak, şöyle dedi: "Herkes hukukçu değil, teknik detayları bilmeyebilir. Ama partilerin hukukçular var, arkadaşların onlara sorması gerek. Kesin hüküm verilmesi başka, dokunulmazlık bağlamındaki durumlar farklı. Musa Farisoğulları ve Leyla Güven, 27'nci dönemde ilk defa vekil seçildiler.
Leyla Güven - 10.6.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç Açıklaması
Oluç, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesi kararının iptali ve milletvekilliği sıfatının iadesi talebiyle bugün Anayasa Mahkemesine başvurduklarını bildirdi.
Leyla Güven - 10.6.2020
9 Haziran 2020 Haberleri
9 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Leyla Güven - 9.6.2020
Milletvekilliği düşürülen ve tutuklanan HDP'li Leyla Güven tahliye edildi
Milletvekilliği düşürülen ve hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle tutuklanan HDP'li Leyla Güven'in tahliyesine karar verildi.
Leyla Güven - 9.6.2020
FLAŞ
HDP Hakkari milletvekilliği düşürüldükten sonra Diyarbakır'da gözaltına alınıp tutuklanan Leyla Güven tahliye edildi.
Leyla Güven - 9.6.2020
Son dakika haber: TİP Genel Başkanı Baş'tan erken seçim değerlendirmesi Açıklaması
Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesiyle Mecliste büyük bir skandala imza atıldığını savundu.
Leyla Güven - 9.6.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Onlar şu anda teröristtir.
Leyla Güven - 9.6.2020
Mecliste 38 yıldır dönem sonuna bırakılan "kesin hüküm dosyası" bulunmuyor
Anayasa, İçtüzük ve teamüllerin gereği yerine getirildi Meclis Başkanlığına 30 Ocak 2020'de de Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesin hükümler geldi.
Leyla Güven - 8.6.2020
Adalet Bakanı Gül, gündemi değerlendirdi: (1)
CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili soru üzerine Gül, bu konuda kesinleşmiş mahkeme kararlarının bulunduğunu hatırlatarak, "Anayasaya göre, kesinleşmiş mahkumiyet kararı Genel Kurulun bilgisine sunulduktan sonra sonuç budur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Leyla Güven Haberleri | Leyla Güven Kimdir - Haberler - Leyla Güven haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Leyla Güven kimdir, hayatı ve biyografisi. 2021 yılı bütçe görüşmeleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 22:40:46. #1.14#
title