Haberler

Ali Cabbar çalıntı mı, hangi film müziğine benziyor? Ali Cabbar şarkısının çalıntı olduğu iddiaları doğru mu, resmi açıklama geldi mi?

Güncelleme:

Sosyal medyada Ali Cabbar şarkısının başka bir film müziğinden alıntı olduğu iddiaları gündeme geldi. Film müziğini dinleyenler Ali Cabbar şarkısının çalıntı olduğunu söyledi. Peki, Ali Cabbar çalıntı mı, hangi film müziğine benziyor? Ali Cabbar şarkısının çalıntı olduğu iddiaları doğru mu, resmi açıklama geldi mi? Ali Cabbar şarkısı gerçekte kime ait? Ali Cabbar Türküsü var mı? İşte detaylar...

Son dönemlerin hit şarkısı olan söz ve müziği Emir Can İğrek'e ait olan ' Ali Cabbar' şarkısının çalıntı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Peki, Ali Cabbar çalıntı mı, hangi film müziğine benziyor? Ali Cabbar şarkısının çalıntı olduğu iddiaları doğru mu, resmi açıklama geldi mi? İşte bilgiler...

ALİ CABBAR ŞARKISI ÇALINTI MI, HANGİ FİLM MÜZİĞİNE BENZİYOR?

İddialara göre; Ali Cabbar şarkısının müziğinin birçok kısmının 1974 yılında yayınlanan "Beş Milyonuk Borç Verir Misin?" isimli Yeşilçam film müziğinden alındığı öne sürüldü. Ali Cabbar şarkısının çalıntı olduğu iddiaları hakkında Emir Can İğrek henüz bir açıklama yapmadı.

ÇALINTI İDDİALARI DOĞRU MU YANLIŞ MI? EMİR CAN İĞREK'İN RESMİ AÇIKLAMASI NE?

Emircan İğrek, kısa sürede dillere pelesenk olan Ali Cabbar isimli şarkısının "Beş Milyoncuk Borç Verir Misin?" isimli filmden çalıntı olduğu iddiasını yalanladı. Hiçbir şarkısının çalıntı olmadığını söyleyen İğrek, "İddiası olan dava açıp uzmanlara sorabilir. Her notamın her sözümün altına imzamı atarım" dedi.

Şarkının melodisi 1974'te çekilen "Beş Milyoncuk Borç Verir Misin?" adlı film için bestelenen müzikten esinlenildiği iddia edildi. Kısa sürede sosyal medyada yayılan "çalıntı" iddiasına Emir Can İğrek'ten cevap gecikmedi. Tartışmalara son noktayı koyan Emir Can İğrek "8 senelik şu mütevazı kariyer geçmişimde hiçbir şarkım çalıntı değildir. İddiası olan dava açıp uzmanlara sorabilir. Her notamın her sözümün altına imzamı atarım. Daha çok çalışarak yıllarca bu ligde tertemiz bir şekilde top koşturacağız" dedi.

İğrek açıklamasında şarkılar arasındaki benzerlik hissinin nereden kaynaklandığını şu sözlerle anlattı: "9/8 ritim kalıbında ve halk müziği formunda olduğu için, merdiven melodiler benzerlik hissi yaratabilir. Burada da 2-3 saniyelik bir merdiven melodisi andırıyor sadece."

Ali Cabbar çalıntı mı, hangi film müziğine benziyor? Ali Cabbar şarkısının çalıntı olduğu iddiaları doğru mu, resmi açıklama geldi mi?

ALİ CABBAR KİMDİR, HİKAYESİ NEDİR?

Yazılanlara göre; Tekirdağ'ın küçük bir köyünde yaşayanAli Cabbar, beş çocuklu ailenin ortanca oğludur. Köydeki düğünlerde babasıyla gırnata çalıyordur. Ali Cabbar yine bir gün gittiği bir düğünde köyünden bir kıza sevdalanır. Ancak kızın ailesi kızı isteyen bir başkasıyla nişanlar. Bir gün babasının 'Al gırnatanı oğlum, akşama düğün var. Yürü Ali Cabbar.' demesi üzerine düğüne doğru yola çıkar. Ali Cabbar, gittiği düğünde gırnatasını çalarken sevdiği kızın evlendiğini görür. Aşkı artık kara sevdaya dönene Ali Cabbar gördüklerinden sonra askere gitmeye karar verir. 6-7 ay sonra ise köye Ali Cabbar'ın şehit düştüğü haberi gelir.

ŞARKI SÖZLERİ

Ne ateş var ne de duman amma

Tutuşur alevler yanar Ali Cabbar

Sevdiğin kız başkasına varmış

Dayanabilirsen dayan Ali Cabbar

Baban der "al gırnatanı oğlum.

Akşama düğün var, yürü Ali Cabbar"

Sevdiği kız başkasına varmış

Oynar el oğluyla çalar Ali Cabbar

Bu ne derttir bu nasıl sınavdır

Anlayabilirsen anla Ali Cabbar

Yükün' almış buralara küsmüş

Askere yazılmış gider Ali Cabbar

Gideli 6-7 ay olmuş

Haberi de düşmüş köye Ali Cabbar

Sesi susmuş, gırnatası susmuş

Bir türkü bırakmış bize Ali Cabbar...

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Ali Cabbar Gündem Magazin Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

''Zıkkım yesin, gebersinler'' iddiası ortalığı karıştırmıştı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa yalanlandı

''Zıkkım yesin, gebersinler'' iddiası ortalığı karıştırmıştı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa yalanlandı

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti?
Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

title