Sivas'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Sivas'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda Yaptığı Konuşmasında, Yapılacak Olan Sınır Ötesi Harekatın, Vatan Savunmasında Son Olmasını Umut Ettiklerini Söyledi.

Sivas'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda yaptığı konuşmasında, yapılacak olan sınır ötesi harekatın, vatan savunmasında son olmasını umut ettiklerini söyledi.

Cumhuriyet Bayramı'nın 84. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Büyük Otel'de verilen resepsiyona Vali Veysel Dalmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Doğan İnce, Belediye Başkanı Sami Aydın, mülki ve askeri erkan, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Gecenin finalinde konuşma yapan Vali Dalmaz, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı Cumhuriyet kenti Sivas'ta Cumhuriyet Bayramı'nın 84. yıldönümü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Vali Dalmaz, Kurtuluş

Savaşı mücadelesinde veriler şehitler sayesinde bugünleri yaşadıklarını belirterek, "Mücadelemiz her zaman devam etmektedir. Son zamanlarda terör örgütlerine yönelik mücadelelerimiz de artarak devam etmektedir. Şunu herkesin bilmesi gerekir ki şehit kanları ile alınan bu toprakları, üç beş çapulcuya kimse teslim etmez. Şu an ülkenin bölünmez bütünlüğü için yapılan mücadeleler gündemde. Yapılması muhtemel olan şeylerin, bu vatanın savunmasında bir son olmasını diliyor, bugüne kadar ülke savunmasında verilen

şehitlerimizi bir kez daha yad ediyorum" dedi.

Yapılan konuşma sonrasında Vali Dalmaz ve eşi, Cumhuriyet Bayramı pastasını kesti. Gece, davetlilerin hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı'nın okunması ile son buldu.

(İG-OK-Y)