Şıvan Perver'e Türkiye'deki İlk Konseri İçin Muş'tan Davet

Şıvan Perver'e Türkiye'deki İlk Konseri İçin Muş'tan Davet

Şıvan Perver'e Türkiye'deki İlk Konseri İçin Muş'tan Davet
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

MŞÜ Rektörü Prof. Dr. İnanç:
''Perver'in ilk konserini Muş Ovası'nda vermesi için teklifte bulunduk''
''Biz teklifimizi illettik. Gelirlerse mutlu oluruz"

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, sanatçı Şivan Perver'e Türkiye'deki ilk konserini Muş Ovası'nda vermesi için davette bulunduklarını bildirdi.

Rektör İnanç, kampüste gazetecilere yaptığı açıklamada, çözüm sürecinden yana tavır takındıklarını ve desteklediklerini söyledi.

Üniversitenin sürece en fazla katkı sağlayan kurumların başında geldiğini, akil adamların 63'ünün 10-15'ini  Muş halkıyla buluşturduklarını ifade eden İnanç, üniversitenin, Türkiye'nin 81 ilinden de öğrencisi bulunduğunu anlattı.

İnanç, son derece makul bir öğrenci topluluğuna sahip olduklarını, farklı düşünenlerin de olduğunu ifade ederek,  "Olmalıdır da zaten. Herkes aynı düşünmek zorunda değil. Bizim farklılıklarımız zaten kıymetle ilgili takdiri ortaya koyar. Öğrencilerimiz birbirlerine karşı tahammül ediyor, saygılı. Eğer Türkiye'de bir problemin çözümüne biz de bir katkı sağlayabiliyorsak bundan gurur duyarız" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile sanatçı Perver'in Diyarbakır'a geldiğini anımsatan İnanç, Perver'e Muş'ta ilk konserini vermesi için davette bulunduklarını söyledi.

-"Türkiye normalleşiyor"

İnanç, davete tekliflerini Diyarbakır'daki toplantı sırasında Perver'e ulaşarak illettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Perver'in ilk konserini Muş Ovası'nda vermesi için teklifte bulunduk. Teklifimizi ilettik. Gelirlerse mutlu oluruz. Bugün 37 yıl önce sürgüne gönderilen bir insanın, Başbakan Erdoğan tarafından onore edilerek karşılandığı bir Türkiye yaşıyoruz. Hepimiz de heyecan duyuyoruz. Bunun siyasal yansıması çok farklı. Türkiye normalleşiyor. Bu sürece pozitif katkı sağlamamız gerekiyor. Herkes şunu bilsin ki ben bugün ortaya çıkmış birisi değilim. Benim de kişisel görüşlerim, tarzım var. Bugün Türkiye'yi yöneten birçok insanla paralel düşünüyoruz. Kimi zaman olaylara bakışımız, yorumlarımızın örtüşmesi bir zafiyet değil. İnsanın muhakkak ki farklılıkları oluyor, ama herkesin kendisine göre görüşü, planı projesi vardır." - Muş

Şıvan Perver'e Türkiye'deki İlk Konseri İçin Muş'tan Davet

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title