Simülatörde Savrulan Sürücüler Emniyet Kemerinin Önemini Anladı - Haberler
Haberi Paylaş

Simülatörde Savrulan Sürücüler Emniyet Kemerinin Önemini Anladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Simülatörde Savrulan Sürücüler Emniyet Kemerinin Önemini Anladı

Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından “Emniyet Kemeri Hayata Bağlar” konulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Atatürk Meydanında Vali Hasan Karahan’ında katıldığı emniyet kemeri simülatör gösterimi yapıldı.

Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından "Emniyet Kemeri Hayata Bağlar" konulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Atatürk Meydanında Vali Hasan Karahan'ında katıldığı emniyet kemeri simülatör gösterimi yapıldı.

Sürücü ve yolcuların seyir halinde iken araçlarında emniyet kemeri kullanmamaları durumunda oluşacak etkileri, emniyet kemeri simülatör aracı ile uygulamalı olarak gösterildi.

Ardından alkol gözlüğü ile 120 promil alkol alan kişilerde alkolün neden olduğu yavaş reaksiyon gösterme, görüşsel bulanıklık, derinlik ve uzaklık algısındaki güçlük, çift görme, el,ayak koordinasyonunun bozulması, karar vermede güçlük gibi sorunları uygulamalı olarak gözler önüne serildi.

Simülatör gösteriminde bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, "Sürücü ve yolcuların takmak zorunda olduğu emniyet kemeri her ne kadar kazanın oluşumuna doğrudan etki yapmıyorsa da araç hızı ve kaza özelliklerine göre yaralanmalı trafik kazalarında yüzde 40, ölümlü trafik kazalarında ise yüzde 50 azalma sağladığı, bu nedenle emniyet kemeri kullanımını arttırmak amacıyla simülatör aracımız uygulamalı gösterime sunuldu. Unutulmamalıdır ki Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır. Alkol algıları köreltir, trafiği kirletir." şeklinde konuştu.

Simülatör gösterisini ilgiyle izleyen Sayın Valimiz Hasan Karahan, tüm vatandaşları trafik kurallarına uymaya ve can güvenliği için önem arz eden emniyet kemerini takmaya çağırdı.

Simülatör gösterimiyle Vali Karahan'ın yanı sıra, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Muhammet Angın İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Davut Tozlu, bazı emniyet amirleri ve vatandaşlar katıldı. - GİRESUN

Simülatörde Savrulan Sürücüler Emniyet Kemerinin Önemini Anladı

Simülatörde Savrulan Sürücüler Emniyet Kemerinin Önemini Anladı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title