Simon Kjaer: Gheorghe Hagi Gibisi Gelmedi

Danimarka Milli Takımı ile Romanya maçına çıkacak olan Fenerbahçeli Simon Kjaer, "Romanya'da artık Hagi gibi oyuncu yok. Onun gibisi gelmedi." diyerek övgülerde bulundu.

Simon Kjaer: Gheorghe Hagi Gibisi Gelmedi

Simon Kjaer'den Gheorghe Hagi'ye övgü dolu sözler! Fenerbahçe defansının bel kemiği Kjaer, kaptanı olduğu Danimarka Milli Takımı'nın Romanya ile oynayacağı kritik maç öncesinde Danimarka basınına konuştu.

"MAÇLARI EVDEN İZLEMEK ÇOK KÖTÜYDÜ"

Romanya deplasmanının çok önemli olduğuna dikkat çeken Kjaer, ' 'Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'na katılmak çok istiyoruz. 2014 ve 2016'daki turnuvalarda diğer takımlar oynarken, bizim maçları evimizden takip etmemiz çok kötüydü. Bunu tekrar yaşamak istemiyorum.'' dedi.

"HAGİ GİBİSİ GELMEDİ"

Kjaer, Galatasaray'ın efsane futbolcusu Gheorghe Hagi hakkında da konuştu. Danimarka'nın kaptanı, ''Romanya'ya karşı oynadığımı hatırlamıyorum. Ancak artık onların Gheorghe Hagi gibi futbolcuları yok. Onun gibisi gelmedi. Genç bir takımları var. Biz de öyleyiz. Kadromuzu genç futbolcular üzerine kurduk.'' şeklinde konuştu.

Danimarka, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri E Grubu'nda 6 puanla 3. sırada yer alırken Romanya, 4 maç sonunda topladığı 5 puanla 4. sırada bulunuyor.

(Sporx)