Silifke-taşucu Meslek Yüksek Okulu'nda Mezuniyet Töreni

Silifke-taşucu Meslek Yüksek Okulu'nda Mezuniyet Töreni

Selçuk Üniversitesi Silifke-taşucu Meslek Yüksek Okulu, Öğrencilerine Mezuniyet Töreni Düzenledi.

Silifke-taşucu Meslek Yüksek Okulu'nda Mezuniyet Töreni

Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksek Okulu, öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi.

Taşucu Festival Alanı'nda yapılan törende okul öğrencilerinden oluşan "Grup Karikatür" sahne aldı. Silifke Atatürk ilköğretim Halk Oyunları Ekibi, Silifke yöresine ait folklor gösterisini sundular.

Daha sonra mezun olan 450 öğrenci, gruplar halinde sahneye çıkarak hocalarından diplomalarını aldılar ve müzik eşliğinde keplerini havaya attılar.

Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Halis Oğuz, törende yaptığı konuşmada, "Biliyorum iki yıl çok çabuk geçti. Ama şunu biliniz ki; sizler gerek bilimsel, gerek sosyal gerekse coğrafi olarak çok iyi bir ortamda eğitim gördünüz ve şu an ülkemizdeki en saygın üniversitelerin birinden mezun oluyorsunuz. Okul bitti diye her şeyi bırakmayınız. Gelişmeleri takip edip kendinizi geliştirecek eğitimlere devam ediniz. Kendinizi yetiştirmiş bireyler olarak ülkemize hizmet etme ideali içinde olmanızı temenni ederim" dedi.

Mezuniyet törenine İlçe Emniyet Müdür Mehmet Yüceli, Atayurt Belediye Başkanı Sedat Yeğener, Taşucu Belediye Başkanı Ali Şahin, Sümer Holding A. Ş. Taşucu Kağıt Sanayi İşletmesi Müdürü Avni Kaya Millioğlu, Fakülte Yaptırma Derneği Başkanı Sait Kılınç ile öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

(MŞ-AB-AB-Y)

28.05.2007 13:23 TSİ