Katalogdan kadın seçtirmişler! Silah zoruyla fuhuş yaptıran çete çökertildi

Katalogdan kadın seçtirmişler! Silah zoruyla fuhuş yaptıran çete çökertildi

26.12.2020 12:32 | Son Güncelleme: 26.12.2020 13:53

Konya'da silah zoru ve ölümle tehdit ettikleri 12 kadına zorla fuhuş yaptırdığı tespit edilen 1'i kadın 5 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kadınların zaman zaman tecavüze uğradıklarını ve şüphelilerin kendilerini arayan müşterilere kadınların fotoğraflarının bulunduğu katalog gönderdiği öğrenildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, çoğunluğu yabancı uyruklu olan kadınlara, kiralanan apart dairelerde para karşılığı fuhuş yaptırıldığını tespit etti.

SİLAH VE UYUŞTURUCU BULUNDU

Şüphelilere yönelik 2,5 ay süren takibin ardından harekete geçen polis, 3 gün önce belirlenen 5 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda şüpheliler Tahir Alan (40), Osman Akcan (40), Deniz Uyanık (41), Recep Özdemir (29) ve Özbekistan uyruklu Shakhnoza Isroılova (24) gözaltına alındı. Fuhşa zorlanan 1'i Türk 11'i Özbek toplam 12 kadın ise kurtarıldı. Adreslerde yapılan aramalarda ise 2 adet ruhsatsız tabanca, 23 adet fişek ve 4 gram esrar ele geçirildi. 8 adet cep telefonuna da el konuldu.

Kadınlara silah zoruyla fuhuş yaptıran çete çökertildi! Müşterilere katalog göndermişler

SİLAHLA FUHŞA ZORLAYIP TECAVÜZ ETMİŞLER

Gözaltına alınan şüphelilerin haklarındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken, mağdur kadınlar ise şüphelilerden şikayetçi oldu. Fuhşa zorlanan kadınlar ifadelerinde şüphelilerin kafalarına silah dayayıp ölümle tehdit ettiğini, kendilerini fuhşa zorladıklarını, zaman zaman tecavüz ettiklerini, şüphelilerin müşterileri seçtikten sonra belirlenen adreslere gönderildiklerini, alınan paranın bazen bir kısmının kendilerine verildiğini bazen de hiç verilmediğini anlattılar. Mağdur kadınlar, şüphelilerin kendilerinin zaaflarından ve işe ihtiyaç duymalarından faydalandıklarını da söylediler.

Kadınlara silah zoruyla fuhuş yaptıran çete çökertildi! Müşterilere katalog göndermişler

MÜŞTERİLERE KATALOG GÖRDERMİŞLER

Şüphelilerin kendilerini arayan müşterilere kadınların fotoğraflarının bulunduğu katalog gönderdiği de öğrenildi. Müşterilerin kadını seçtikten sonra pazarlık yaptığı ve parayı şüphelilere teslim ettiği öğrenildi. Şüphelilerin ayrıca polis baskını olma ihtimaline karşın polise bir şey anlatmamaları konusunda müşterileri tehdit ettikleri belirtildi. Şüphelilerin müşterilerle irtibat kurarken takma isimlerle konuştuğu da ifadelerle ortaya çıktı. Ayrıca Özbekistan uyruklu şüpheli Shakhnoza Isroılova'nın özellikle kendi ülke vatandaşı kadınlarını seçerek onlara iş vaadinde bulunduğu da belirlendi. Isroılova'nın kadınları kendisine borçlandırarak pasaportlarına da el koyduğu öğrenildi.

TUTUKLANDILAR

Mağdur edilen yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi. Emniyetteki işlemlerini ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler Tahir Alan, Osman Akcan, Deniz Uyanık, Recep Özdemir ve Shakhnoza Isroılova çıkarıldıkları mahkemece, "fuhşa teşvik, aracılık, yer temini ve zorlama, cinsel saldırı, tehdit ve uyuşturucu kullanma" suçlarından tutuklandı.

Katalogdan kadın seçtirmişler! Silah zoruyla fuhuş yaptıran çete çökertildi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Muhammed Salih BÜYÜKSAMANCI

Haber Yorumları (6)
İNTİKAM: Cezaevinde aynı muamele yapilmali
AYŞE: Sizin hiçmi ananız bacınız yok aynısını ailenize yapılsa erkeklik yaparsınız Cezaevi köşelerinde sürünün yılan gibi Ateşiniz bol olsun
4242: Bu hayvanları dağa götüreceksin ayakların pranga vuracaksın dağda taş kazdıracaksın. Gecede orada açıkta yatıracaksın. Çok söylenecek söz var ama yer uygun değil
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title