Sign Of The City Awards 5. Yıl Heyecanı Jüri Buluşmasıyla Başladı

Sign Of The City Awards 5. Yıl Heyecanı Jüri Buluşmasıyla Başladı

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul ödülleri için ilk hazırlıklar başladı.

Sign Of The City Awards  5. Yıl Heyecanı Jüri Buluşmasıyla Başladı

Başvuruların 18 Haziran'da başlayacağı yarışma için sektörün önde gelen isimlerinden oluşan 18 kişilik jürisi ilk kez bir araya geldi.

Hürriyet'in öncülüğünde gerçekleşecek olan Sign of the City Awards (SOTCA) gayrimenkul yarışmasının beşincisi için çalışmalar başladı. Kasım ayında gerçekleşecek yarışmanın jüri üyeleri, ilk toplantılarını Divan Otel'de gerçekleştirdi. Jüri Başkanı seçimi, yarışma kategorileri, başvuru ve katılım koşulları ve değerlendirme sürecinin ele alındığı toplantının açılışını Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan yaptı. Tandoğan; gayrimenkul ve inşaat sektörünün en iyi projelerinin seçileceği yarışmanın artık sektör içinde prestij kabul edildiğini ve bu başarının tüm sektöre ait olduğunu söyledi. "Yarışmanın sektör içinde kabul edilmesi ve benimsenmesi bize büyük sorumluluk kattı. Biz de bu sorumluluğu paylaştığımız değerli jüri üyelerimizle birlikte yarışmanın 5. senesinde yine sektörü şekillendirmeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki gördüğü ilgiyi her geçen gün ivmeyle arttıran SotCA, bu yıl yine rekor katılıma sahip olacaktır" dedi.

BAŞVURULAR 18 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAK

Yarışmaya başvurmak isteyen kişi ve kurumlar, 18 Haziran-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek. 01.01.2013-14.09.2018 tarihleri arasında tamamlanmış ya da proje yapım aşamasında olan projeler aday olabilecek. Bir proje sınırsız sayıda kategoride aday olabilecek. Başvuru sürecinin sona ermesinin ardından; EY Türkiye tarafından yapılacak teknik bir değerlendirmeyle,tüm başvuruların katılım koşullarına uygunluğu denetlenecek. Jüri üyeleri, teknik elemeyi geçen projeler arasından, online olarak yapacağı ön eleme yapacak ve her kategori için 5 finalist belirleyecek. İkinci aşamayı geçen 5 proje, bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak. Başvuru yapan projeler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da jüri toplantısında değerlendirme sırasında projelerini anlatabilecek. Tüm değerlendirmeler sonucunda her kategoriden sadece 1 proje "Sign of the City" seçilecek.

JÜRİ BAŞKANLARI SEÇİLDİ

Tüm Jüri üyelerinin oy birliğiyle; Prof. Dr. Güzin Konuk (Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı ) ve Prof. Dr. Suha Özkan'ın (World Architecture Community Kurucu Başkanı) geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da eş başkan seçildiler. SotCA 2018 Jürisinde yer alan diğer isimler ise; Ali Faruk Göksu (Kentsel Strateji Kurucu Ortağı), Ali Pamir (Pamir & Soyuer Yönetim Kurulu Başkanı), Altan Elmas (KONUTDER Başkanı), Avi Alkaş (JLL Ülke Başkanı), Aytek İtez (Türk Serbest Mimarlar Derneği Başkanı), Ayşe Hasol Erktin (Urban Land Institute (ULI) ve Türkiye İcra Kurulu Üyesi & İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi), Ercan Ecemiş (Lineadecor Yönetim Kurulu Başkanı), Ferdi Erdoğan (Türkiye İMSAD Başkanı), Füsun Yılmaz Phillipson (GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Haluk Sur(GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Hüseyin Arslan (Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili), Doç. Dr. Lale Özgenel (Türk Mimarlar Derneği 1927), Nazmi Durbakayım (İNDER Başkanı), Neşecan Çekici (GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Makbule Yönel Maya (TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü), Zafer Baysal (ULI Turkey Başkanı) oldu.

Kaynak: Bültenler