Shizuoka Haberleri

Shizuoka haber, Shizuoka son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Shizuoka - 16.08.2021
Tokyo Paralimpik Oyunları'na korona virüs engeli
Korona virüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'nı geride bırakan Japonya'da, 24 Ağustos'ta başlaması beklenen Paralimpik Oyunları'nın kaderi belli oldu. Bugün Uluslararası Paralimpik Komitesi Başkanı Andrew Parsons, Tokyo Olimpiyat Organizasyon Komitesi Başkanı Seiko Hashimoto, Tokyo Valisi Yuriko Koike ve Japonya Olimpiyat Bakanı Tamayo Marukawa katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, paralimpik oyunlarının seyircisiz olarak gerçekleştirilmesine karar verildi. Tokyo, Chiba, Saitama ve Shizuoka eyaletlerinde yapılacak müsabakaların kapalı kapılar ardında gerçekleşeceği netlik kazanırken, buna rağmen hükümet destekli bir eğitim programına katılan sınırlı sayıda yerel öğrencinin belirlenen karşılaşmaları izleyebileceği öğrenildi.
Shizuoka - 19.07.2021
Japonya'yı vuran sel ve heyelanda ölü sayısı 15'e yükseldi
Japonya'da 3 Temmuz'da etkili olan şiddetli yağışın neden olduğu sel ve heyelan felaketinde bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Shizuoka eyaletindeki Atami şehrinde arama kurtarma faaliyetleri felaketin 15.
Shizuoka - 17.07.2021
Son dakika haberleri... Japonya'daki sel ve heyelan felaketinde ölü sayısı 12'ye yükseldi
Japonya'da 3 Temmuz'da yaşanan şiddetli yağışın neden olduğu sel ve heyelan felaketinde bilanço artmaya devam ediyor. Shizuoka eyaletindeki Atami şehrinde arama kurtarma faaliyetleri felaketin 13.
Shizuoka - 15.07.2021
Japonya Başbakanı Suga, IOC Başkanı Bach'ı kabul etti
Fukushima ve Shizuoka eyaletlerindeki müsabakalara sahanın seyirci kapasitesinin yüzde 50'sini aşmayacak şekilde en fazla 10 bin yerel izleyicinin alınacağı kamuoyuna yansısa da, Tokyo ve çevresindeki eyaletlere yönelik seyirci yasağının olimpiyatların neredeyse tamamen kapalı kapılar ardında gerçekleşmesine neden olacağı yorumları yapılmıştı.
Shizuoka - 04.07.2021
Japonya'yı vuran sel ve heyelanda 300 ev zarar gördü
Japonya'da Kanagawa, Shizuoka ve Chiba eyaletleri başta olmak üzere farklı noktalarda etkisini sürdüren şiddetli yağış sel ve heyelanlara yol açmıştı.
Shizuoka - 24.02.2021
Toyota Woven City'nin temelini attı
Geleceğin teknolojilerine ev sahipliği yapacak Woven City'nin temel atma törenine törene Toyota Başkanı Akio Toyoda ile birlikte Shizuoka İdari Bölgesi Valisi Heita Kawakatsu, Susono Belediye Başkanı Kenji Takamura, Woven Planet CEO'su James Kuffner, TMEJ Başkanı Kazuhiro Miyauchi ve yerel halk temsilcileri katıldı.
Shizuoka - 23.02.2021
Toyota geleceğin şehri "Woven City'nin" inşasına başladı
Geleceğin teknolojilerine ev sahipliği yapacak Woven City'nin temel atma törenine Toyota Başkanı Akio Toyoda ile birlikte Shizuoka İdari Bölgesi Valisi Heita Kawakatsu, Susono Belediye Başkanı Kenji Takamura, Woven Planet Üst Yöneticisi (CEO) James Kuffner, TMEJ Başkanı Kazuhiro Miyauchi ve yerel halk temsilcileri katıldı.
Shizuoka - 03.09.2020
Japonya'da Eylül'de rekor sıcaklık
Geçen ay da rekor kırmıştı Ağustos ayı boyunca aşırı sıcaklar nedeniyle zor günler yaşayan Japonya'da ülke tarihinin en sıcak günü yaşanmış, Shizuoka Eyaleti'ndeki Hamamatsu şehrinde termometreler 17 Ağustos saat 12.
Shizuoka - 18.08.2020
Son dakika haberi... Japonya'da hava sıcaklıkları nedeniyle 53 kişi hayatını kaybetti
Japonya'da hava sıcaklıkları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ülkenin güneyindeki Shizuoka bölgesindeki Hamamatsu kentinde hava sıcaklığının 41.
Shizuoka - 09.03.2020
Fahiş fiyata maske satan Japon siyasetçi özür diledi
Japonya'nın Shizuoka bölgesinde bir belediye meclis üyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sırasında fahiş fiyata maske satışı yaptığı için özür diledi.
Shizuoka - 28.02.2020
Japonya'da korona virüsü vaka sayısı 933'e yükseldi
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde paniğe neden olan korona virüsü Japonya'da yayılmaya devam ediyor. Japonya Sağlık Bakanlığından alınan verilere göre, bugün itibariyle Hokkaido, Shizuoka ve Kanagawa eyaletlerinde teyit edilen yeni vakalarla ülke genelindeki toplam vaka sayısı 933'e yükseldi.
12
title