Haberi Paylaş

Japonya'da şiddetli yağış sonucu 408 bin 933 kişiye tahliye çağrısı yapıldı

Güncel Haberler

Japonya'da etkili olan yağışlar yaşamı olumsuz etkiledi. Yağışlar sonucu 408 bin 933 kişinin tahliyesi istenirken hızlı tren seferleri askıya alındı.

Japonya'nın Shizuoka eyaleti başta olmak üzere ülkenin farklı bölgelerinde etkili olan şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Hamamatsu şehrinin birçok kesiminde caddeler sular altında kalırken, nehirlerdeki su seviyelerinin kritik düzeye ulaştığı açıklandı. Riskli bölgelerdeki 172 bin 698 hanede yaşayan 408 bin 933 kişiye tahliye çağrısı yapıldı.

Japonya'da şiddetli yağış sonucu 408 bin 933 kişiye tahliye çağrısı yapıldı

ULAŞIMI OLUMSUZ ETKİLEDİ

5. seviye güvenlik uyarısı yayınlayan yerel otoriteler, sel riskine karşı halka yüksek kesimlere ve binaların üst katlarına çıkma uyarısında bulundu. Hızlı tren seferleri askıya alındı.

Şiddetli yağışlar, Japonya'da ulaşımı da olumsuz etkiledi. Demiryolu işletmecisi JR, Tokaido hızlı tren hattı üzerinde bulunan Kakegawa İstasyonu ile Hamamatsu İstasyonu arasındaki seferlerin yerel saatle 14.00 itibariyle geçici olarak askıya alındığını duyurdu. Japonya Meteoroloji Ajansı, riskli bölgelerde yaşayanlara muhtemel tahliye emirlerine karşı hazırlıklı olma ve güncel tahliye bilgilerini takip etme çağrısında bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Burak Ersoy - Güncel

Shizuoka Japonya Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title