Şenpiliç, İso 500 Listesinde Yükselişini Sürdürüyor
Haberler » Güncel » Şenpiliç, İso 500 Listesinde Yükselişini Sürdürüyor - Haber

Şenpiliç, İso 500 Listesinde Yükselişini Sürdürüyor

Türkiye'nin lider piliç üreticisi Şenpiliç, "Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi" listesinde bir yıl öncesine göre iki sıra yükselerek 67. oldu

Şenpiliç, İso 500 Listesinde Yükselişini Sürdürüyor

'nın "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının sonuçları açıklandı. , listede bu yıl geçen yıla göre iki sıra yükseldi. 320 bin tonluk piliç eti kapasitesi, yüzde 15 pazar payı ve 1,8 milyar TL'yi aşan cirosuyla Türkiye'nin en büyük entegre piliç eti üreticisi olan Şenpiliç, İSO 500 listesinde 67. sıraya çıktı.

Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ yaptığı değerlendirmede, "Şenpiliç olarak İSO sıralamasında ilk 100 şirket arasında bu yıl 67. sıraya yükselmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki yıllarda yaptığımız yatırım hamleleriyle sıralamada daha da yükseleceğimize inanıyoruz. Türkiye piliç eti sektöründe yüzde 15 pazar payıyla lideriz. Sektörel anlamda tüm teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek, 'en büyük' olmanın yanı sıra 'en iyi' olma vizyonuyla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Osmaniye Kadirli'de ilk etapta günlük kapasitesi 450.000 adet olan bir Kesimhane ve yıllık 579.500 ton olan bir Yem Fabrikasının yatırımı yapıyoruz.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler