Şenol Güneş: Savunmada Çok Kötüydük, Çok İşimiz Var - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Şenol Güneş: Savunmada Çok Kötüydük, Çok İşimiz Var

Haberler.com - Haberler | Spor

Çin'de oynanan hazırlık maçında Schalke'ye 3-2 yenilen Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, "Böyle temposu düşük maçta gol yememek gerekirdi, çok kötüydük, çok işimiz var." dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Almanya temsilcisi Schalke 04'e 3-2 mağlup oldukları maçta savunmada çok hata yaptıklarını söyledi.

"SAVUNMADA ÇOK KÖTÜYDÜK"

Güneş, Zhuhai Sports Center'da oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hava koşullarına değinerek, "Saha koşullarından çok hava koşulları tempoyu engelledi. Denk giden oyunda savunma anlayışında gereksiz pozisyonlar verdik. Savunma anlamında çok işimiz var. Böyle temposu düşük bir maçta gol yememek gerekirdi. Yediğimiz gollerde eksiklerimiz olduğunu gördük." dedi.

Uzun bir seyahatin ardından hazırlık maçına çıktıklarını vurgulayan Güneş, "Nemli havada, sezon başı olmasına rağmen oyuncular ellerinden gelen gayreti gösterdi. Futbol adına ölçü değil, üzerine çok şey koymamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"OĞUZHAN'I OYNATMAK RİSK OLABİLİRDİ"

Takımın attığı ikinci golün ardından Oğuzhan Özyakup'un sakatlandığına dikkati çeken Şenol Güneş, kenarda bekleyen Pedro Franco'yu kurallardan dolayı oyuna alamadığını aktararak, "Kural öyleyse öyledir ama takımları eksik bırakmamak lazım. Futbolcu sağlığını tehlikeye atmamak lazım. O zaman niye su molası veriyorsun. Oğuzhan'a darbe geldi. Devam etmesi risk olabilirdi. Uzun bir seyahat de var. O yüzden oyundan aldım." dedi.

Çinli futbolseverlerin maça ilgisine değinen Güneş, "Burada olmaları sevindirici. Son yıllarda futbolu daha çok ön plana çıkarmaya çalıştılar. Böyle bir havada iki yabancı takımı izlemek adına güzel. Futbola ilgileri var. Kendi ligleri oynanıyor, buna rağmen hazırlık maçına gelmeleri sevindirici." diyerek sözlerini tamamladı.

Şenol Güneş: Savunmada Çok Kötüydük, Çok İşimiz Var
Haberler.com - Spor Haberleri
500