Şehzade Anadolu Lisesi'nden Güreşte 2 Birincilik

Şehzade Anadolu Lisesi'nden Güreşte 2 Birincilik

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencileri, Okullar Arası Grup Birinciliği müsabakalarını 2 birincilik ile tamamladı.

Şehzade Anadolu Lisesi'nden Güreşte 2 Birincilik

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencileri, katıldıkları Türkiye Okullar Arası Grup Birinciliği müsabakalarını 2 birincilik ve bir üçüncülükle tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Okul Spor Faaliyetleri programında yer alan 15-16 Yaş Greko-Romen ve Serbest Güreş Türkiye Okullar Arası Grup

Birinciliği, Manisa Atatürkı Spor Salonu'nda yapıldı. Grup birinciliğine 17 ilden toplam 271 sporcu katıldı. Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupaları ve sıkletlerinde ilk üçe giren güreşçilere madalyaları; AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Üçak, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fatih Yıldırım, Güreş İl Temsilcisi Ali Haydar Aras ve diğer yetkililer tarafından verildi.

Greko-Romen stilde takım halinde birinciliği Muğla, ikinciliği Manisa, üçüncülüğü ise Afyon takımları kazandı. Serbest stilde ise birinciliği Bursa, ikinciliği Balıkesir, üçüncülüğü ise Denizli kazandı.

Müsabakalara katılan Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi Öğrencilerinden 69 kilogramda güreşen Eyüp Sayan ve 100 kilogramda güreşen Deniz Yasak birinci ve 46 kilogramda güreşen Selman Çubukçu üçüncü oldu. Bu sporcuların, 11-14 Nisan tarihleri arasında Edirne'de yapılacak Türkiye Okullar Arası Güreş Şampiyonası'nda Manisa'yı temsil edecekleri bildirildi.

Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Giray Kara, yaptığı açıklamada, "Güreşlerde madalya kazanan güreşçilerimizi yürekten kutluyorum. Güreşin marka okuluyuz. Öğrencilerimizden Türkiye Şampiyonluğu bekliyorum" dedi.

Okul Güreş antrenörü Behçet Karaca ise, "Ata sporumuza alt yapıda yeni yetenekler kazandırmak için aralıksız çalışıyoruz. Öğrencilerimle gurur duyuyorum. Okulumuzda 45 lisanslı güreşçi var. Bizlere her türlü desteği veren okul müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. - MANİSA