Şehit Polis Memuru Aksu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Polis Memuru Aksu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

-Şehit polis Aksu'unun naaşının babaevine getirilişi Anne Elması Aksu'nun konuşması Şehidin naaşının ilçe meydanına getirilişi -Şehit tabutu önünde anne Elmas'ın konuşması Şehit eşinin AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz'e sarılıp ağlaması Cenaze töreni Şehidin babası ve kardeşinden detaylar Cenaze namazı ve naaşın cenaze aracına görütülüşü Şehit polis memuru Aksu son yolculuğuna uğurlandı Şehidin annesi Elmas Aksu: "Vatan haini olsaydın yerlere bakardım ama alnım açık. İki çocuğum daha var, onları da gerekirse şehit veririm" Aksu'nun sosyal paylaşım sitesinden FETÖ darbe girişimini protesto ettiği öğrenildi Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, terör örgütü PKK üyelerine yönelik operasyonda şehit düşen polis memuru Salih Aksu'nun cenazesi memleketi Aksaray'da toprağa verildi.

-Şehit polis Aksu'unun naaşının babaevine getirilişi

Anne Elması Aksu'nun konuşması

Şehidin naaşının ilçe meydanına getirilişi

-Şehit tabutu önünde anne Elmas'ın konuşması

Şehit eşinin AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz'e sarılıp ağlaması

Cenaze töreni

Şehidin babası ve kardeşinden detaylar

Cenaze namazı ve naaşın cenaze aracına görütülüşü Şehit polis memuru Aksu son yolculuğuna uğurlandı

Şehidin annesi Elmas Aksu:

"Vatan haini olsaydın yerlere bakardım ama alnım açık. İki çocuğum daha var, onları da gerekirse şehit veririm"

Aksu'nun sosyal paylaşım sitesinden FETÖ darbe girişimini protesto ettiği öğrenildi

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, terör örgütü PKK üyelerine yönelik operasyonda şehit düşen polis memuru Salih Aksu'nun cenazesi memleketi Aksaray'da toprağa verildi.

Ortaköy İlçe Devlet Hastanesi morgundan alınan 26 yaşındaki şehit Aksu'nun cenazesi, helallik alınmak üzere ilçeye bağlı Karşı Mahalle'deki babaevine getirildi.

Şehidin yakınları, taziyeleri kabul etti. Şehidin annesi Elmas Aksu, dimdik ayakta durduğunu belirterek, "Çatlasın o düşmanlar. Gururluyum, söz veriyorum ağlamayacağım. Oğlum, vatan için kendisini feda etti. Çatlasın, kör olsun düşmanlar." dedi.

Şehidin naaşı daha sonra törenin düzenleneceği Hükümet Meydanı'na getirildi. Şehidin yaklaşık 4 ay önce nikahlandığı ve düğün hazırlığı yaptığı eşi Hülya Aksu ise gözyaşlarıyla tabuta baktı.

Anne Elmas Aksu, oğlunun tabunun başında, "Seninle gurur duyuyorum. Hakkım sana helal olsun kuzum, alnım açık. Yattığın yer nur olsun. Arkadan gururlanacağım. Vatan haini olsaydın yerlere bakardım ama alnım açık. İki çocuğum daha var, onları da gerekirse şehit veririm." diye konuştu.

Bu sırada AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, şehidin annesi Elmas ile eşi Hülya Aksu'ya sarılarak, teselli etti.

Şehidin babası Mustafa Aksu'nun ise metanetli olduğu görüldü. İl Müftüsü Cemalettin Bal tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, Yıldırımlar Mezarlığı'na defnedildi.

Cenaze törenine, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, AK Parti Aksaray milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti, İl Jandarma Garnizon Komutanı Albay Gazi Demir, şehidin yakınları, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Öte yandan şehit Aksu, 18 Temmuz 2016'da sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda, "Bizde emanete ihanet yoktur. Namlusu vatandaşına dönecek silah yoktur. Ancak ve ancak ülkesi, milleti ve devleti uğruna verilecek, can vardır." ifadelerini kullanarak darbeyi protesto etmişti.

Şehit Polis Memuru Aksu Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehit Polis Memuru Aksu Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehit Polis Memuru Aksu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title