Şehit Ailesine Bayram Ziyareti

Şehit Ailesine Bayram Ziyareti

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Şırnak'ta Teröristlerin Pusu Kurması Sonucu Şehit Düşen Piyade Çavuş İbrahim Çevrük'ün Ailesini Ziyaret Etti.

Şehit Ailesine Bayram Ziyareti

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Şırnak'ta teröristlerin pusu kurması sonucu şehit düşen piyade çavuş İbrahim Çevrük'ün ailesini ziyaret etti.

Vali Öner, eşi Leyla Öner, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Kadan ve eşi, Emniyet Müdürü Nurettin Örnek ve Müftü Yalçın Topçu ile birlikte 9 Mayıs 1990 tarihinde Şırnak'ın Akçay mevkiinde teröristlerin pusu kurması sonucu şehit düşen piyade çavuş İbrahim Çevrük'ün ailesini ziyaret etti.

Şehit oğullarının madalyalarını konuklara gösteren şehit annesi Fatma Çevrük (78) ve şehit babası Mehmet Çevrük (81), bölücülerin emellerine asla ulaşamayacaklarını söyledi. Devletin askeri ve en üst yöneticileriyle her zaman kendilerini hatırladığını ve ilgi gösterdiklerini kaydeden Mehmet Çevrük, "Bir oğlum ve iki kızım daha var. Vatanımız için her zaman her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız" dedi.

Vali Öner, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son günlerde yaptığı kara ve hava harekatlarının başarılı bir şekilde sonuçlanması ve bölücülere ağır darbe vurmasının tüm yurtta olduğu gibi Çankırı'da da sevinç ve gurur kaynağı olduğunu söyledi. Öner, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son operasyonlarının bayram sevincini artırdığına da dikkat çekti.

Şehit annesi Fatma Çevrük, konuklara geleneksel ikramlarda bulundu.

(MD-CMH-ÖZ-Y)