Şehidin İsmi Yıldırım'da Yaşayacak - Haberler
Haberi Paylaş

Şehidin İsmi Yıldırım'da Yaşayacak

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

Şehidin ismi Yıldırım'da yaşayacakBURSA - Yıldırım Belediyesi'nin şehit Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız'ın adını verdiği Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı.

Şehidin ismi Yıldırım'da yaşayacak

BURSA - Yıldırım Belediyesi'nin şehit Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız'ın adını verdiği Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı.

Yıldırım Belediyesi, Millet Mahallesi'ne 614 metrekare kullanım alanına sahip aile sağlığı merkezi kazandırdı. İçerisinde 9 adet muayene odası, 2 adet gebe izlem, 2 adet çocuk izleme, 2 adet emzirme ve engelli muayene odasının yanı sıra laboratuvar bulunuyor. Aile sağlığı merkezine 2016'da Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit düşen Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız'ın adı verildi. Şehirlerin refah seviyesini gösteren en önemli kıstaslardan birinin insanların sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliği olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'a hizmet için göreve talip olduğumuz zaman ilçe için hazırladığımız vizyonlardan birisi de 'sağlıklı şehir Yıldırım' idi. Önemli yatırımları ilçemize kazandırdık. Bugün burada bu zincire bir halka daha eklemenin mutluluk ve gururunu paylaşıyoruz. Bu anlamlı esere ülkesi için canını veren bir kahramanımızın adını vermiş olmak mutluluğumuzu perçinliyor. Bu eser aynı zamanda kurumların eş güdümlü bir şekilde el ele verdiklerinde yapabilecekleri hayırlı işlerin bir göstergesidir. Bizim hizmet anlayışımızın merkezinde insan var. İnsanlarımız için projeler üretirken öncelikli güç kaynağımız ise medeniyetimiz. Önceliğimiz insana ve şehre hizmet. Kentsel dönüşüm hamleleriyle yeni imar düzeniyle Yıldırım'ı yeni bir hayat bekliyor" diye konuştu.

Edebali, "Hizmetlerimizi hayata geçirirken temel referansımız hemşerilerimiz. Onların gündemindeki konular ve beklentilerine göre projelerimize şekil veriyoruz. 40 bini aşan nüfusu ile Türkiye'nin 500 ilçesinden daha büyük olan Millet Mahallesi'nde de vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda projeler hazırlıyoruz. Hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda Millet Mahallesi'ne bir kapalı pazar alanı kazandırmak için 5 trilyonluk bir kamulaştırma yaptık. 2018 yılı içerisinde Millet Mahallesi'ne 10 bin metrekare kullanım alanına sahip çok fonksiyonlu Pazar alanını hizmete açacağız. Geride kalan 3 yıllık dönemde Millet Mahallesi'ne yılda bin 500 kadımızın istifade ettiği Kadın spor merkezi kazandırdık. 25 bin ton asfalt döktük, 6 bin metrekare bordür döşedik. Ancak bunlarla yetinmeyeceğiz Yıldırım'ın 69 mahallesine olduğu gibi Millet mahallesine de yeni yatırımlar yapmaya mahallelerimize değerlerine değer katmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım'da son 3 yıllık süreçte büyük bir değişim yaşandığını, bunun da ilçenin değerini arttırdığını söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun da, "Bu değişimin ve gelişimin mimarı başkanımız bütün enerjisini Yıldırımlılar için harcıyor. Hemşerileriyle el ele vererek, Türkiye'de belediyecilik anlayışını değiştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın izinde onu örnek alarak, onun gösterdiği yolda yürüyen Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali'yi kutluyorum" diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun ise Yıldırım'ın çehresini değiştiren Başkan Edebali'yi kutladı. Yıldırım'da 44 aile sağlığı merkezinde 185 aile hekiminin hizmet verdiğini aktaran İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, bunların büyük bir kısmının belediyeler vasıtası ile ilçeye kazandırıldığını söyleyerek Yıldırım Belediyesi'ne teşekkür etti.

Aile Sağlığı Merkezi'ne şehit oğlunun adının verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren şehit Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız'ın babası Suphi Ayyıldız ise, "Genelde babalar evlatlarını gururlandırır. Ancak benim evladım bu gün babasını bir daha gururlandırdı. Evladımızın şehadetinden bu güne bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan, ailemizin bir ferdi gibi bize destek olan, evladımıza kendi şehidi gibi sahip çıkan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Aile Sağlığı Merkezi dualarla hizmete açıldı.

Şehidin İsmi Yıldırım'da Yaşayacak

Şehidin İsmi Yıldırım'da Yaşayacak

Şehidin İsmi Yıldırım'da Yaşayacak

Şehidin İsmi Yıldırım'da Yaşayacak
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title