Şehidin Babası: Konuşursam Beyler Rahatsız Olur

Şehidin Babası: Konuşursam Beyler Rahatsız Olur

Hakkari Dağlıca'da teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen askerin babası, "Konuşmama gerek yok. Konuşursam çok diyeceğim var. Beyler rahatsız olur." dedi.

Şehidin Babası: Konuşursam Beyler Rahatsız Olur

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 14 gün önce PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde kurtarılamayarak şehit olan Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata'nın Konya'nın merkez Selçuklu ilçesindeki baba ocağı ziyaretçi akınına uğradı.

"VATANINI SEVDİĞİ İÇİN ASKERE GİTMİŞTİ"

Vatandaşların taziye dileklerini şehidin babası Mehmet Özata kabul etti. Burada kısa bir açıklama yapan baba Özata, oğlunun 23 yaşında olduğunu ve bir senedir asker olarak görev yaptığını belirterek, "Vatanını sevdiği için askere gitmişti." dedi.

"BEYLER RAHATSIZ OLUR"

Son zamanlarda terör olaylarının artması ile ilgili soruya şehit babası; "Konuşsam bazı şeyler çok derin. Konuşmayayım. Konuşmama gerek yok. Konuşursam çok diyeceğim var. Beyler rahatsız olur." şeklinde cevap verdi.

ŞEHİDİN YAKINLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Şehit Mustafa Kemal Özata'nın naaşı cenaze aracıyla evinin önüne getirilerek helallik alındı. Bu sırada şehidin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Öte yandan şehidin baba ocağının bulunduğu sokaktaki binalar Türk bayraklarıyla donatıldı.