Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun canlı yayındaki sözlerine Twitter'dan yanıt verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun canlı yayındaki sözlerine Twitter'dan yanıt verdi

Haberler.com - Haberler | Güncel

İçişleri Bakanı Soylu'nun, "Sedat Peker tecavüzden dolayı karakola götürülüyor, orada her şey kapatılıyor, bırakılıyor. Bunu yeni öğrendim" açıklamasında bulundu. Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Peker, bu sözleri ve Erhan Tuncel'le ilgili bağlantısını Twitter üzerinden reddetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haber türk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlarken Sedat Peker ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

Soylu, canlı yayında "Başkanlık hükümet sistemi var. Siyasi istikrarsızlık yok. Peki ne yapmak lazım? Terörden bir şey yapılıyor mu? Hepimiz terörü unuttuk. Sultanahmet, Dolmabahçe, Ankara saldırıları, Gaziantep'e kadar DEAŞ, PKK her şey. Her gün bir bombanın patladığı, İstanbul'da kapanmayı göze alan alışveriş merkezleri vardı. Burada öznelikle benim alakam yok. Ben olayın tamamen fotoğrafını görüp, eski Türkiye'nin sol kalıntılarını süpürmeye geldiği andan itibaren birileri devreye girdiler. Özel Harp ne zaman kuruldu? Parasını kim verdi? Bunu rahmetli Ecevit söyledi. 6-7 Eylül olaylarını kontrgerilla örgütledi. Paşa kitapta 'biz yaptık' diyor. Sabri Yirmibeşoğlu. Bugünün işi mi? Erhan Tuncel ile Sedat Peker'i kim ortak yapar? Bu sorunun cevabını bana verir. Erhan Tuncel kim? Sedat Peker'e Erhan Tuncel'i kim emanet eder? Erhan Tuncel, Dink cinayetinde en önemli isim. Bu kadar cürmün içerisinde olan bir kişi, tecavüz etmiş bir kıza. Dosya kapatılıyor. Sedat Peker tecavüzden dolayı karakola gidiyor. Dosya kapatılıyor. Kız teşhis ediyor. Dosya kapatılıyor." dedi.

SEDAT PEKER İDDİALARI REDDETTİ

Sedat Peker, Soylu'nun iddialarına şu sözlerle cevap verdi:

Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun canlı yayındaki sözlerine Twitter'dan yanıt verdi

Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun canlı yayındaki sözlerine Twitter'dan yanıt verdi
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (9)
tarafsızgörüş:Kaçak bir Suçlu işte. Ama muhalefet neredeyse gelecek seçimlerde aday gösterecek
akrb01 :sen iktidarın bile ne söylediğini dinlemeden para peşine düşmüşsün.bir de ismini tarafsız görüş koymuş dalga geçer gibi.
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :TARAFSIZGÖRÜŞ: Makarnayı azalt
500