Şeboy: "Başbakanımız, Binali Yıldırım'ı Hediye Olarak Yolladı"
Haberler » Politika » Şeboy: "Başbakanımız, Binali Yıldırım'ı Hediye Olarak Yolladı" - Haber

Şeboy: "Başbakanımız, Binali Yıldırım'ı Hediye Olarak Yolladı"

AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Cemil Şeboy, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın İzmir için ilk ve son şans olduğunu belirterek “Başbakanımız onu bize hediye olarak yolladı” dedi.

Şeboy:

Buca Belediye Başkan Adayı , AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı 'ın İzmir için ilk ve son şans olduğunu belirterek "Başbakanımız onu bize hediye olarak yolladı" dedi.

İzmir'in Buca ilçesinde üç dönem belediye başkanlığı yapan AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Cemil Şeboy, yerel seçim öncesi İzmir gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın İzmir için bir şans olduğunu söyledi.

Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar İzmir'de böylesine güçlü bir ismin aday veya belediye başkanı olmadığını ifade eden Şeboy, şöyle konuştu: "Binali Bey Türkiye'de hükümetin yapmış olduğu yatırımın yüzde 46'sını yapıyor. Bu kadar büyük yetkileri olan, yatırımların yüzde 46'sını yapan bir bakan hepsini bir kenara itiyor, geliyor İzmir'den belediye başkan adayı oluyor. Başbakanımız onu bize hediye olarak yolladı. 'İnin ve İzmir'i bir işleyin İzmir güzel bir mücevher' dedi ama bu mücevher işlenmeden olmaz. İzmir bu şansı değerlendirmeli. İzmir'in eline geçen ilk ve son şans. Eğer yanlış karar verirse İzmir halkı ben üzülürüm. Çocuklarımız, torunlarımız var bu insanlar için İzmir'i hazırlamamız lazım."

Belediye başkanının kentin geleceğini planlaması gerektiğini belirten Şeboy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar günümüzü planlamıyorlar. Yolları boz, yolları yap bu değil belediye başkanlığı. İzmir'de her şey var. Biraz fasulye, biraz nohut, biraz buğday, biraz mercimek, bunlardan aşure yaparsın. Öyle değil, bütün dünyada kentlere bir misyon yüklemiştik. İzmir için bir ekip çalışması yapmamız lazım. İzmir'de zihniyet değişikliğinin olması lazım. İş yapamayanların gitmesi, iş yapacak zihniyetlerin gelmesi lazım. Maalesef İzmir'de iş bilmez iş yapamaz, İzmir'i geleceğe planlayamaz bir yönetim var. Hala şuan Kordon'da kaldırım yapıyoruz. Şimdi İzmir'e Binali Yıldırım gibi bir şans geldi."

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım'ın bir dönem en güçlü bakanlığın başında olduğunu ifade eden Şeboy, sözlerine şöyle devam etti: "Marmaray'da Boğaz'ın altından girip çıktı. 3. Boğaz Köprüsü'nü yapıyor. Dünyanın en büyük havalimanını, İzmir'de dünyanın 10. büyük limanını yapıyor. İzmir-İstanbul Otoyolu, İzmir'i 2,5 saate düşürecek. İstanbullunun işi İstanbul'da olacak ama burada oturacak. İstanbullu aradığını burada buluyorsa İzmir zenginleşecek. İzmir'de öyle bir düşünce var ki bir proje getiriyorlar, diyorlar ki 'bunda rant var'. İzmir'de yatırımcının önünü açacak hiçbir yatırım olmadı. Siz onların önünü açarlarsanız yatırım yaparlar. İzmir bu zihniyetten dolayı ketum kaldı içine kapandı."

İzmir'de Expo fırsatı yakaladıklarını ancak olmadığını söyleyen Şeboy, sözlerini şöyle tamamladı: "Olmadı olması da mümkün değildi. Olmayacağını ben biliyordum nasıl alacaksın. İzmir'e uçaktan bir bak korkuyor insan. İzmir'i huzurevi olmaktan çıkarmamız lazım." - İZMİR

Kaynak: İHA