Sivas'ta "17 Kasım Dünya Prematüre Günü" kutlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Sivas'ta "17 Kasım Dünya Prematüre Günü" kutlandı

Sivas'ta

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde düzenlenen programla kutlandı.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde düzenlenen programla kutlandı.

SCÜ'den yapılan açıklamaya göre, programa, Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, başhekim yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Karadağ, Doç. Dr. Yaşar Taştemur, Doç. Dr. Sinan Soylu, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Gaffari Tunç, Yenidoğan Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kılıçbay, idari yönetici Gülseren Karabey, sağlık çalışanları ve bazı prematüre bebek sahibi aileler katıldı.

Programda, yoğun bakım ve prematüre ünitesinde görevli doktorlar, sağlık çalışanları ve ailelerle birlikte pasta kesildi.

Başhekim Doğan, programın ardından yaptığı açıklamada, yenidoğan ünitesinin sadece Sivas'a değil bölge geneline hitap ettiğini belirterek, "Yenidoğan bebeklerimiz bizim için çok kıymetli. Bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim etmek için çaba gösteriyoruz. Bölgenin en büyük yenidoğan ünitesine sahibiz." ifadelerini kullandı.

Prematüre ünitesi hakkında bilgi veren Kılıçbay ise "Bize gelen bebekler, anne karnında geçirmeleri gereken dönemi burada geçiriyorlar. Onların anne karnındaki gibi büyümesi için gereken her türlü emeği sarf ederek sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim ediyoruz." ifadelerini aktardı.

AA / Göksel Cüneyt İğde - Son Dakika Haberleri

Alim Yıldız, Cumhuriyet, Yenidoğan, Sivas, Toplum, Güncel, Haber

title