Şanlıurfa'da Yerel Seçim Çalışmaları

Şanlıurfa'da Yerel Seçim Çalışmaları

Siyasi partilerin Ankara'da aday belirleme süreci devam ederken Şanlıurfa'da da aday adayları çalışmalarını hızlandırdı.

Şanlıurfa'da Yerel Seçim Çalışmaları

Bu isimler arasında öne çıkanlardan birisi de AK Parti Haliliye Belediye Başkan Aday Adayı Oktay Yaşar. Harran Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Yaşar, Gazete İpekyol'a yaptığı ziyarette; Urfalılardan liyakat, tecrübe ve halkla iç içe olabilecek isimleri desteklemelerini istedi.

Kendisinden daha fazla ehliyet ve liyakat sahibi aday adaylarının çıkması halinde geri çekilebileceğini kaydeden Oktay Yaşar, "Ehliyet ve liyakat sahibi insanların seçilmesi halinde memleketimiz ve ülkemize bu şekilde daha yararlı bir katkı sunulacağı kanaatindeyim." dedi.

Belediyecilik hakkındaki görüşlerini de belirten Yaşar, "Belediyecilik zor olan bir görevdir. Bu görevi üstlenmek için iyi bir teknik alt yapı ve birikime sahip olmanın yanı sıra halkıyla samimi ilişki kurabilecek insan olmalıdır. Bir şehirde sorunların çözüleceği ilk resmi durak belediyedir. Her başı sıkışan ve devletten hizmet bekleyen vatandaş ilk olarak belediyenin kapısını çalar. Dolayısıyla halka iç içe olup sorunların üstesinden gelebilmek önemlidir." diye konuştu.

A.OKTAY YAŞAR KİMDİR?
1969 Şanlıurfa doğumlu. İlk ve ortaokulunu İstanbul'da, liseyi Şanlıurfa'da okudu. Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde yüksek lisansını da tamamlayıp İnşaat Yüksek Mühendisi oldu. Birçok ülkede kent planlaması, çevre, peyzaj, ulaşım gibi konularda araştırma ve incelemelerde bulundu. İstanbul Erkoç Firması, İstanbul İkitelli Demirciler Sitesi İkmal İşleri, İstanbul Sarıyer Belediyesi İmar Müdürlüğü, Harran Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı'nda Etüt-Proje Şube Müdürlüğü, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı ve yine aynı üniversitenin genel sekreter yardımcılık görevlerinde bulundu. Şuanda Harran Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak; ulaşım ve inşaat program başkanlığı bünyesinde raylı sistemler, ulaşım sistemleri, çevre ve alt yapı ile şantiyecilik dersleri veriyor.
(Kaynak: Gazeteipekyol)