Sanatçı Ferhat Tunç Serbest Bırakıldı
Haberler » Güncel » Sanatçı Ferhat Tunç Serbest Bırakıldı - Haber

Sanatçı Ferhat Tunç Serbest Bırakıldı

Haber - Kamera Serpil KIRKESER İSTANBUL DHADiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında Örgüt üyeliği ve Örgüt propagandası suçlarından yürütülen soruşturma kapsamındahakkında yakalama kararı çıkarılan şarkıcı Ferhat Tunç ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

- Kamera Serpil KIRKESER İSTANBUL DHA


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında Örgüt üyeliği ve Örgüt propagandası suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında


hakkında yakalama kararı çıkarılan şarkıcı ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Edinilen bilgiye göre, dün gece uçakla 'dan gelen Ferhat Tunç hakkında, pasaport işlemleri sırasında Diyarbakır'da yürütülen bir soruşturma kapsamında yakalama kararı olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Ferhat Tunç, Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Tunç, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu sabah saatlerinde Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edildi. Tunç, burada SEGBİS sistemiyle Diyarbakır'a bağlanarak soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi. İfadesinin ardından Tunç serbest bırakıldı.


CEZAEVİNDE DE OLSAK BURADA YAŞAYACAĞIZ


Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Ferhat Tunç serbest bırakıldığını belirterek, Almanya'ya giderken sorun yaşamadığını ancak dün akşam gözaltına alındığı belirtti. Tunç, Ben yurtdışında yaşamak istemiyorum. Bedeli ne olursa olsun. Bu ülkede sanat yaptık, bu ülkede barış için kardeşlik için şarkılarımızı söyledik. Cezaevinde de olsak burada yaşayacağız. Burada yaşamımı sürdürmek istiyorum. Bu ülkeyi, bütün insanları seviyorum ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Sanatçı Ferhat Tunç Serbest Bırakıldı

Manşet

Haberler