Haberler

Randevu alıp gitmeyenler artık iki kez düşünecek! Bakan Koca, 15 gün tüm branşların kapanacağını duyurdu

Güncelleme:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevu alıp gitmeyen vatandaşlara yönelik yeni tedbirlerin devreye alınacağını duyurdu. Buna göre, randevusuna gitmeyenlerin aynı bölümden 15 gün içinde yeni randevu alamayacağını belirtti. İki kez üst üste randevuya gitmeyenlerin ise tüm branşlarda 15 gün boyunca randevu alamayacağının altını çizdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerdeki randevu sorununu çözmek için alınacak yeni tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yakında devreye girecek yöntemle ikinci kez randevusuna gelmeyenlere tüm branşlarda 15 gün randevu verilmeyeceğini duyurdu. Bu önlemlehastanelerde yaşanan randevu aksaklıkları ve kapasite sorunlarının kalıcı şekilde çözülmesi amaçlanıyor.

"RANDEVU SORUNUNU KALICI ŞEKİLDE ÇÖZECEĞİZ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Koca en önemli sorunlardan birinin hastanelerde yaşanan randevu aksaklıkları ve kapasite sorunları olduğunu belirterek, "İl, hastane ya da branş bazında yaşanan sorunları biliyoruz. Bununla ilgili hastane yöneticilerimiz de yoğun çalışma içerisinde. Mevcut kapasitenin yeterince verimli kullanılamaması sorunu var. Bunun bir tarafı kapasiteyi belirleyen hastanelerimiz, diğer tarafı randevu alıp randevusuna gelmeyenlerin sebep olduğu atıl kapasite. Bunun için ilk tedbirleri almıştık. Şimdi yeni yaptığımız analizler bazı zorunlulukları işaret ediyor. Önümüzdeki haftalar kademeli şekilde yeni tedbirleri hayata geçirecek ve randevu sorununu kalıcı şekilde çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

Randevu alıp gitmeyenler artık iki kez düşünecek! Bakan Koca, 15 gün tüm branşların kapanacağını duyurdu

RANDEVUYA GİTMEYENLERE YENİ TEDBİRLER YOLDA

Sağlık Bakanı Koca, bir önceki yıl randevu alıp gelmeyenlerin sayısının toplamı 23 milyon iken bu yılın 3 aylık döneminde bu sayının 6 milyon kişi olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

"Randevu alıp gelmeyenlerin 15 gün içinde yeniden randevu almasını kısıtladık. Bu durum randevu sadakat oranını artırdı. Ancak, randevu alanların son dakikaya kadar randevu iptal edebilmesi mümkündü. Son anda da olsa randevusunu iptal edenler kısıtlanmıyordu. Bu durumda kısıtlı duruma düşmemek için randevusuna gelmeyecekse bile son anda iptal edenlerin oranında artış oldu. Bu durumda o kapasite yine kullanılamaz durumda kalıyor. 25 milyon tekil vatandaş, 81 milyon randevusunu son dakikalarda iptal etmiştir. Bu boşluklara yeni randevu veremediğimiz için 17 milyon randevu kapasitesi atıl kalıyor."

Randevu alıp gitmeyenler artık iki kez düşünecek! Bakan Koca, 15 gün tüm branşların kapanacağını duyurdu

"İKİNCİ KEZ RANDEVUYA GELMEYENLERE 15 GÜN TÜM BRANŞLAR KAPANACAK"

Buna atıl kapasiteyi kullanabilmek için "randevuma geleceğim" onayı alacağız. Randevu sahiplerinin bu onayı randevudan önceki gün 23.59'a kadar vermesi gerekecek. Onaylanmamış randevular için yerine bir başkasına randevu vereceğiz. Böylece son dakika iptalleri ile oluşan atıl kapasiteyi verimli şekilde kullanacağız. Bugünkü verilere göre %20 kapasite artışına karşılık geliyor. Randevu alıp onay verdiği halde gelmeyenler için aynı branşta hiçbir hekime ve sağlık tesisine müracaat edilemeyecek. Aynı klinikten mükerrer randevu alınamayacak. Yakında devreye girecek yöntemle iki randevusunu aldığı halde ikinci kez randevusuna gelmeyenlerin randevu almasını 15 gün zaman dilimi için bütün branşlara randevuya kapalı hale getireceğiz. Buradan başlıyoruz, uygulama ilerledikçe ilave tedbirler almaya da devam edeceğiz."

Haberler.com / Eymen Dursun - Sağlık

Fahrettin Koca Sağlık Bakanı Sağlık Yaşam Haberler

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Sabah sporunda kabusu yaşadı! Talihsiz kadın başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

Sabah sporunda kabusu yaşadı! Talihsiz kadın başıboş köpeklerin saldırısında yaralandı

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Wanda Nara, anlaşma imzaladığı +18 sitesinde hesap açtı! Kapak fotoğrafına çırılçıplak halini koydu

Wanda Nara, anlaşma imzaladığı +18 sitesinde hesap açtı! Kapak fotoğrafına çırılçıplak halini koydu

500

Yorumlar (47)

Doğrucu Mahmut:

Muayene ücretini 100 TL yapın,hastalar da hastaneler de rahatlar.Fuzuli çok başvuru var

307
81
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Camilerin masraflarını cemaat karşılasın , bakalım kaç kişi camiye gidecek. Vergilerimle ısıtılan , elektriği , doğalgazı ödenen vs cami istemiyorum. Diyanete beş altı bakanlığın bütçesini aşan bütçe verilmesini de kabul etmiyorum. Zaten canım darda..

yanıt139
yanıt277
Serkan Demircan:

Sevgili Güray Diili, kurnaz adamsın velhasıl. Algını iyi yapıyorsun. Lakin caminin bütün masraflarını cemaat karşılıyor zaten. Her cuma günü diyanetin bütcesi kadar para toplanıyor. Algını kendini sakla.

yanıt218
yanıt57
golebicemarti golebicemarti:

Sayın Doğrucu Mahmut: Muayene ücretleri 10TL. olsun yine yeter. Saygılarımla.

yanıt48
yanıt8
Mr junker:

Kesinlikle katılıyorum, insanlar randevu tarihi gelene kadar iyileşiyor . Ve birçok randevu yaşlılar tarafından bir yakınına aldırıyor iyileşince iptal ettirmeyi unutuyor

yanıt45
yanıt6
onder zengin:

Serkan Demircan, o toplanan paralar imama ve vaizcilere vs gidiyor. Camilerin elektrik su doğalgaz ve imamlarının maaşları devlet tarafından ödenir. Yani milletin vergileri ile. Dünyada sadece toplasan 1 saat çalışmayarak memur statüsünde maaş alan imamlar Türkiyede olmalıdır. İmamlık para ile yapılan birşey olamaz, namaz kılmaya camiye 1 kişi gelirse tek kılar 3 kişi gelirse 1 kişi imamlık eder

yanıt26
yanıt35
Kara_kalem:

BİREYLERE BÜTÇE TAHİN EDİLMELİDİR.YILLIK SSK ÖDEĞİNİ VEYA EMEKLİ MAAŞ ÖDENEĞİ ÜSTÜNDEN İŞSSİZ VB GERİ DÖNÜK YILLIK MUAYANE VE İLAÇ BAKIN O ZAMAN ACABA LİMİTİ AZALDIKÇA KİŞİNİN DEVLETE OLAN MALİYETİ AYRILMALIDIR 55 SENEDE 3 DEFA HASTANEDEN FAYDALANMIŞIM ADAM HAFTA BİR KICI ACISA HASTANE İŞTE EĞER MUAYANR AMELİYAT VB DURUMLAR İÇİN BÜTÇEM KALSIN DİYE HASTANENİN YOLUNDAN GEÇMEZ ÖZEL SİGARTALAR GİBİ BELLİ KISMI ÖRNEKKERİ VAR DÜNYADA

yanıt3
yanıt2
pederpan:

Güray dilli, camii ile bağlantın olmadığı belli. Senin sinagog ta ya da kilisedeki sistem bizim camii de yok. Isınma parasinida camii masraflarını da cemaat karşılıyor, önce bir arastirma yap. Camiyi yapanda cemaatin kendisi, devletin bı katkısı yok.

yanıt1
yanıt0
hakan sorgular:

randevuya gitmedi diye ölsün mü millet sağlık bu hastane de yasaklanmaz ki

118
102
yanıtYanıtla
Medeni Bayduk:

Güray dilli'ye cevabımdır; Güray hanım camiilerin masraflarını zaten cemaat veriyor bundan bihaber olduğun belli her fırsatta camii ve cemaatlar'a saldırmak kimseye fayda sağlamaz lütfen...

134
57
yanıtYanıtla
Tüm 47 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title