Haberler

Yanlış teşhis sonucu ameliyat olup anneliğini kaybeden kadın, hastaneden davacı oldu

Güncelleme:

Bursa'da karın ağrısı şikayetiyle özel hastaneye giden bir kadına rahim kanseri teşhisi konuldu. Aldığı haberle dünyası başına yıkılan kadın, "Ameliyat kapısından girene kadar yalvardım. 'Nokta kadar bir ihtimal varsa rahmimi almayın, anne olmak istiyorum' dedim. Ameliyat öncesi sağ yumurtalığım temizdi." dedi. Kadın, kendisine yanlış teşhis konulduğunu fark ettiğini ve bir daha anne olamayacağını öğrendiğini ifade ederek hastaneden şikayetçi oldu.

Bursa'da yaklaşık 3 yıl önce karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede 2 operasyon geçiren Derya Kara, hem yanlış teşhisle anneliğini kaybettiğini, hem de ağrılarından kurtulamadığını iddia etti.

Bursa'da karın ağrısı şikayetiyle 6 Mayıs 2021 tarihinde özel bir hastaneye giden 41 yaşındaki Derya Kara, kadın doğum uzmanı tarafından muayene edildi. Yapılan tahliller ve muayenenin sonucunda küçük bir operasyon geçireceği söylenen Kara, ağrıları sebebiyle kabul etti. Rahim duvarının kazındığını ve patoloji için parça alındığını belirten Kara, doktorun 'hiçbir sorunun kalmadı' demesiyle rahat bir nefes aldı. Hafif ağrıları devam eden Kara, 10 gün sonra gelen patoloji sonucu ile dünyasının başına yıkıldığını iddia etti.

Yanlış teşhis hayatını kararttı! Ameliyat olup anneliğini kaybeden kadın hastaneden davacı oldu

"AMELİYAT KAPISINDAN GİRENE KADAR YALVARDIM"

Doktorun kendisine patoloji sonuçlarına bakarak rahim kanseri olduğunu belirtmesi üzerine ne yapacağını şaşıran Kara, "Bana ameliyattan başka çarem olmadığı söylendi. Ağlaya ağlaya ameliyat olmaya karar verdim. Pandemi dönemi olduğu için başka hastanelerden de randevu alamıyordum. Doktora güvendim. Her iki yumurtalığımı ve rahimimi alacaktı. Ağrılarım devam ettiği için dayanamadım. Ameliyat kapısından girene kadar yalvardım. 'Nokta kadar bir ihtimal varsa rahimimi almayın, anne olmak istiyorum' dedim. Ameliyat öncesi sağ yumurtalığım temizdi. Sol yumurtalığımda 4,5 santimlik kist vardı. Ameliyattan çıktıktan sonra yumurtalığımın bir tanesinin iyi durumda olduğu söylenerek bırakıldığı söylendi. Aradan geçen kısa bir zaman sonunda ağrılarım dinmeyince tekrar muayene için gittim. Sol yumurtalığında 4,5 santim kistin olduğu söylendi. Ben o gün sağ yumurtalığımı alıp, sol kistli yumurtalığımın bırakıldığını öğrendim." ifadelerini kullandı.

"SONUNA KADAR DAVAMIN ARKASINDAYIM"

Kanser olmadığını da o zaman öğrendiğini iddia eden Kara, "Bu patoloji sonuçlarına göre, adli tıp kurumu raporumda var. Ben ondan anne olmak istedim. Yalvardım. 'Kansersin' dedi. Anne olmak için beklerken, kanser olduğumu öğrendim. Sonuna kadar davacıyım. Onu asla affetmeyeceğim. Sonuna kadar da davamın arkasındayım" dedi.

Yanlış teşhis hayatını kararttı! Ameliyat olup anneliğini kaybeden kadın hastaneden davacı oldu

AĞRILARI 15 GÜNLÜK İLAÇ TEDAVİSİYLE BİTTİ

Ağrılarının ikinci ameliyattan sonra da geçmediğini belirten Kara, esas ağrının ise mideden olduğunu öğrenince şaşırdığını belirterek yaşadığı o günleri ise şu şekilde anlattı:

"Geçirdiğim 2 operasyona rağmen ağrılarım devam edince benim ameliyat yapan doktor bağırsaklarımda sorun gördüğünü ilaçlı tomografiye girmem gerektiğini söyledi. Benden, kolonoskopi ve endoskopi isteyince ben artık bu hastaneye para yatırmaktan gücüm kalmadığı için devlet hastanesinden randevu alarak bütün testleri yaptırdım. Orada bağırsaklarımda herhangi bir sorun olmadığını ve sağlıklı çalıştığını söylendi. Mide mikrobum çıktı. 15 günlük bir ilaç tedavisinin ardından bütün ağrılarımdan kurtuldum. Bütün sebep mide mikrobummuş, ben bu ağrıları sadece mide mikrobundan kaynaklı çekiyormuşum."

Yanlış teşhis hayatını kararttı! Ameliyat olup anneliğini kaybeden kadın hastaneden davacı oldu

"VİCDANSIZ İNSANI DOKTOR YAPMAYIN"

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin ise "Bazı meslekleri eleştirebiliyoruz. Mobilyayı yanlış tamir eden ustayı, buzdolabını yanlış tamir eden ustayı, fakat bazı mesleklerde, mesleki dayanışmayla karşı karşıya kalıyoruz. Bir kadının anne olma hayalinin önüne para için, sağını solunu bilmediği için vurdum duymazlık uygulayan bir doktora biz sivil toplum ekibi olarak geliriz. Bu hastanenin önünde bir kadına yapılan yanlışlığı, hoyratlığı gösteririz. Vicdansız insanı doktur yapmayın. Sol yumurtalığı alması gerekirken sağ yumurtalığı alan ya da medikal bir tedavi mümkünken, bunu ameliyatla yapmak ve insan hayatını karartmak bir doktorun, bir insanın işi değildir. Bunların kesinlikle takip edilip teşhir edilmesi gerekiyor. Bir kadının, bir annenin hayatının karartılması anne olma hayallerinin bitirilmesi, neye mal olmuş. Şu anda mahkeme devam ediyor, onu da hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

Öte yandan ameliyatın yapıldığı hastane ise açıklama yapmaktan kaçındı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sağlık

Karın Ağrısı Ameliyat Bursa Hukuk Sağlık Toplum Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

UEFA ülke puanı sıralaması (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor? 22-23 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 22-23 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Üsküdar, Başakşehir, Sancaktepe 22-23 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 22 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title