Sagalassos Haberleri

Sagalassos haber, Sagalassos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sagalassos - 12.11.2020
"Aşkların ve imparatorların şehri" Sagalassos 5 ayda 30 bin ziyaretçi ağırladı
Burdur'un Ağlasun ilçesindeki "aşkların ve imparatorların şehri" olarak bilinen 5 bin yıllık Sagalassos Antik Kenti'ni 1 Haziran-31 Ekim döneminde 30 bin kişi ziyaret etti.
Sagalassos - 19.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Burdur'un Ağlasun ilçesindeki Sagalassos Antik Kenti'nde soğuk hava deposu olarak da kullanıldığı tahmin edilen, yaklaşık 2 bin 200 yıllık iki katlı ticaret binası bulundu.
Sagalassos - 20.6.2020
Setur, güvenli kültür turlarına başladı
Isparta Lavanta ve Göller Yöresi Turu - 17-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek ve uçakla İstanbul-Antalya uçuşuyla başlayacak. Misafirler tur boyunca Eğirdir, Kovada Gölü, Yazılı Kanyon, Salda Gölü, Sagalassos Antik Kenti, Burdur'u gezme fırsatı bulacak.
Sagalassos - 4.6.2020
"Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos" sergisi 23 Ağustos'a kadar görülebilecek
Yapı Kredi Müzesi'nde geçen yıl kasım ayı sonunda açılan ve son yılların en kapsamlı arkeoloji projesi olarak kabul edilen "Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos" sergisinin izlenim tarihi, 23 Ağustos 2020'ye kadar uzatıldı.
Sagalassos - 12.5.2020
"Sanat Dünyamız" dergisi çevrim içi erişime açıldı
Sagalassos antik kentinin drone görüntüleri YouTube'da Belçika Ku Leuven Üniversitesi Rektörü Prof.
Sagalassos - 28.4.2020
Sanatseverler, sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşuyor
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın sosyal medya hesaplarında 28 Nisan'da paylaşılacak "Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos" sergisi için çekilen drone görüntüleriyle antik kentin güzelliği gözler önüne serilecek.
Sagalassos - 8.4.2020
Sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşalım
Sergi Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, şu ana kadar Sagalassos, Hoşgeldin Gazi, Turhan Selçuk Retrospektifi, Tombak, Orhan Pamuk 'Balkon' ve İlhan Berk 100 Yaşındagibi ses getiren sergilerinin üç boyutlu sanal turlarını Instagram hesabından sanatseverlere açtı.
Sagalassos - 3.4.2020
Yapı Kredi Kültür Sanat, etkinliklerini dijital platformlarda sanatseverlerle buluşturuyor
Yapı Kredi Kültür Sanat'ın online hizmetleri kapsamında ayrıca "Bir Zamanlar Toroslarda: Sagalassos" sergisinin yanı sıra geçmiş tarihli sergileri de yine web sitesinde 360 derece sanal tur ile gezilebiliyor.
Sagalassos - 20.1.2020
Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Ocak Ayı Etkinlikleri Bu Hafta Ajandada Neler Var?
22 Ocak Çarşamba günü yapılacak olan arkeoloji konferansında Sagalassos'ta yaşam konuşulurken, 24 Ocak Cuma günü YKY'nin genç kuşak şairlerinden Fahri Güllüoğlu Oda'nın konuğu olacak.
Sagalassos - 6.1.2020
Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Ocak Ayı Etkinlikleri
22 Ocak 2020 Çarşamba Arkeoloji Konferansı Sagalasos'ta Yaşam Arkeolojik kazılarda çıkartılan kalıntılar ve antik yazılı kaynakların bir arada değerlendirilmesiyle kent sakinlerinin yaşam biçimlerine dair yeni bilgilere ulaşılmaktadır. Bu veriler ışığında, Hellenistik, Roma ve Geç Antik Dönem Sagalassoslular'ın ev seçimleriyle yaşam biçimleri, Pisidia bölgesindeki komşularından ve Küçük Asya'nın geri kalanından çok da farklı değildir.
Sagalassos - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
KONUM İTİBARİYLE DİĞER TESİSLERDEN ÖNDE Burdur'un sahip olduğu turizm potansiyelini her geçen gün daha çok kullanmaya, daha ön plana çıkarmaya ve daha işlevsel hale getirmeye devam ettiğini vurgulayan Vali Hasan Şıldak, "Her ile nasip olmayacak şekilde bizim tarih, doğa, kültür üçlüsü bileşeninden oluşan nimetlere sahibiz Allah'a şükürler olsun. Bize düşen, hem siyaset kurumu, hem bürokrasi, yöneticiler ve yerel yönetimler olarak bu ile adeta bir mozaik gibi serpiştirilmiş olan doğal, tabii ve tarihi güzellikleri en iyi şekilde değerlendirmek ve insanımızın hizmetine sokmak ve gelir getirici bir unsura dönüştürmek. 2012'de kurulan bu tesisle Burdur kış turizminden de nasibini almış ama şu an itibariyle bize göre bu tesisin imkanları bu potansiyele, buradaki kar kalitesine kayak merkezi vasfını taşıyan özelliklere rağmen yeterince kullanamıyoruz. Tam kapasiteyle buranın çok daha iyi şartlara kavuşması hem sosyal tesisler ve konaklama imkanı yönüyle hem teleski, telesiyej imkanları hem de pist uzunluğu olarak daha üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızı bu noktada yoğunlaştıracağız" diye konuştu. Salda Kayak Merkezi'nin konum itibariyle bölgedeki diğer kayak tesislerinden daha önde olduğunu söyleyen Vali Hasan Şıldak, şöyle devam etti: "Uzmanların söylediğine göre kayak sporuna ilk başlayanlar ve orta düzey kayak severler için bulunmaz bir Hint kumaşı. Çok elverişli koşullara sahip bu kayak merkezinin yaz turizmiyle birleştirerek Yeşilova ilçemizin hem yaz hem kış turizminin gerçekleştirilebileceği Salda Gölü ile bütünleşik projeler içinde değerlendirilmesi için çaba gösteriyoruz. İlgili bütün arkadaşlarımızın bildiği gibi 2020 yılı içerisinde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'mızla birlikte yürüteceğimiz bir güdümlü projeyle hem kayak merkezine hitap edecek hem de Salda'nın genel turizm yoğunluğunu azaltacak konaklamalı bir otantik, yeme içme tesislerinin de içinde yer alacağı tesisi ilimize kazandırmak istiyoruz. Bir başka projemiz de fizibilite çalışmalarını Kalkınma Ajansı eliyle sonuçlandırdığımız teleferik projesinin de artık Burdur gündeminde olmasını, hepimiz tarafından takip edilmesini hem Sagalassos'ta hem de Yeşilova ilçemizde bir teleferikle donatılmış kapsamlı bir turizm faaliyetinin çok daha bizlere değer katacağını, artı değerler sunacağını düşünüyorum.
Sagalassos - 2.1.2020
Yapı Kredi Kültür Sanat'ta
22 Ocak 2020 Çarşamba Konferans Antik bir Pisidia kentinde evler ve özel yaşam Arkeolojik kazılarda çıkartılan kalıntılar ve antik yazılı kaynakların bir arada değerlendirilmesiyle kent sakinlerinin yaşam biçimlerine dair yeni bilgilere ulaşılmaktadır. Bu veriler ışığında, Hellenistik, Roma ve Geç Antik Dönem Sagalassoslular'ın ev seçimleriyle yaşam biçimleri, Pisidia bölgesindeki komşularından ve Küçük Asya'nın geri kalanından çok da farklı değildir.
Sagalassos - 1.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
SALDA GÖLÜNÜ 1 MİLYON 400 BİN KİŞİ GEZDİ Salda Gölü'nün başlı başına 2019'da marka olan bir değer olarak öne çıktığını kaydeden Vali Şıldak, şunları söyledi: "Salda'da alınan tedbirler, yapılan çalışmalar, valiliğimiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği önemli uygulamalar adeta gölü yok olmaktan kurtardı. Orada yapılan gerçek bir operasyondu. Bir çevre operasyonuydu aslında. Bu da çevresel değerlerin korunması, gölün ve çevresinin turizme açılma faaliyetlerinin tamamen koruma ön plana alınarak gerçekleştirilmesiydi. Gölün doğal özelliklerinin bozulmasına müsaade edilmeyeceğini defalarca vurguladık. Bütün çalışmalarımızı bu çerçevede yürüttük. Vatandaşımız, esnafımız, turizmle meşgul olan insanlarımız da farkettiler ki, Burdur turizmde yeni bir adres, yeni bir destinasyon oldu. Önümüzdeki senelerde bunun sonuçlarını çok daha iyi bir şekilde göreceğiz. Bu çıta yükselecek. Yatırımcılarımıza, bilhassa Burdurlu iş insanlarımıza bu sektörde, turizm alanında yatırım yapması önerimizi tekrarlıyoruz. 2019'da bunu sık sık vurguladık. 2020'de bunun gerçekleştiğini görmek istiyoruz. 2019'da Burdur'a 1,5 milyonun üzerinde ziyaretçi geldi. Salda Gölü'nü 1 milyon 400 bin kişi ziyaret etti." Görüntü Dökümü ------------- -Salda Drone görüntüleri -Vali Şıldak'ın açıklamaları -Sagalassos Drone görüntüleri -Vali Şıldak'ın açıklamaları -Salda Drone görüntüleri Haber- Kamera: Mesut MADAN/BURDUR,   ================================= Vali Şıldak görev başındaki personelin yeni yılını kutladı   Burdur Valisi Hasan Şıldak 2019'un son gününde devlet hastanesi acil servisi, 112 Çağrı Merkezi ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek görev başındaki personelin yeni yılını kutladı.
Sagalassos - 7.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 3
UNESCO YOLCULUĞUNDA ANTALYA ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege ise vakfın 13 yıldır 'Memleketim Antalya' ismiyle çıkardığı masa takviminden söz ederek, "2020 yılındaki temamız UNESCO Yolculuğu'nda Antalya. Yıllardır UNESCO geçici listesinde bulunan değerleri gündeme getirmek istedik ve 9 değerimizi takvime taşıdık. Bunlardan biri de Karain Mağarası. Diğerleri ise Alanya Kalesi, Termessos- Güllük Dağı, Aziz Nikolaos Kilisesi, Kekova Batık Şehri, Sagalassos, Perge, Yivli Minare ve Aspendos" dedi.
Sagalassos - 26.11.2019
"Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos" sergisi yarın açılıyor
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan "Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos" sergisi yarın açılacak.
Sagalassos - 24.11.2019
İstanbul'da bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın hazırladığı "Bir Zamanlar Toroslar'da- Sagalassos" sergisi sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Sagalassos - 12.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Burdur'da yaklaşık 11 yıldır ahşap yakma sanatıyla uğraşan Topuz çifti, kentte bulunan Sagalassos ve Kibyra antik kentleriyle İnsuyu Mağarası ve kentteki konakları ahşap yakma tekniğiyle ölümsüzleştiriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sagalassos Haberleri | Sagalassos Haber - Haberler - Sagalassos haberleri, son dakika sagalassos haber ve gelişmeleri burada. Sagalassos'a 5 ayda 30 bin ziyaretçi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 14:52:45. #1.15#
title