Sabahkahvesi: Bugün Başlarken Bilmeniz Gerekenler – 07.04.2016

Sabahkahvesi: Bugün Başlarken Bilmeniz Gerekenler – 07.04.2016

07.04.2016 02:26 | Son Güncelleme: 07.04.2016 02:26
Sabahkahvesi: Bugün Başlarken Bilmeniz Gerekenler – 07.04.2016

Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir.

Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir. - Eflatun

GÜNÜN FOTOĞRAFI

Ne olacak bu tarihimize, kültürel mirasımıza saygısız restorasyon faciaları? Bu kez saygısızlık Erzurum'un simgesine: 7 milyon lira harcanarak restore edilen Çifte Minareli Medrese'nin dört bir yanına yağmur boruları döşemişler. Üstelik Koruma Kurulu'nun onayıyla! E, doğal olarak tartışma konusu olmuş:

ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN LİSTESİNDEN GÜNÜN ŞARKISI

GÜNÜN HABERLERİ

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök günün haberlerini sizin için seçti:

1) Bu sadece Türkiye'nin değil, dünyanın büyük sorunu. Farkımız nasıl yaklaştığımızda: ABD'de çocuk istismarları artmaya başlayınca, Kongre duruma el koymuş ve bir rapor hazırlatmış. Raporda her gün 4-8 çocuğun istismar ve ihmal sonucu öldüğüne dikkat çekilerek acilen yapılması gerekenler sıralanmış. Darısı başımıza:

2) Hürriyet'in dünkü manşeti gündemi silip süpürdü. Önceki gün söylentileri yalanlayan Ulaştırma Bakanı yerine Adalet Bakanı çıkıp 'doğru' dedi, savcılık soruşturma başlattı. 46.6 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin internete düşmesi doğal olarak insanlarda "Bu bilgiler nerede kullanılacak?" paniği yarattı. Hürriyet bugün de bu sorulara cevap veriyor:

3) Dünyanın en güçlü kadınları New York'ta toplanmış! Öyle böyle değil, IMF Başkanı'ndan eski ABD First Lady'sine, Cambridge profesöründen Pepsi CEO'suna, dünyanın en etkili kadınları onlar. Bu yıl aralarında Türkiye'den de önemli isimler var. Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı da Dünya Kadınları Zirvesi'nin The Woman I'm Here For başlıklı açılış panelinde yerini aldı.

GÜNÜN KÖŞE YAZILARI

1) Bu kez alıntı, kendi yazımdan: Bugün, çocuk tecavüzlerinin ayyuka çıktığı şu günlerde TBMM'de duyulan "oğlan bizim kız bizim" ifadesini kaleme aldım. Yasama da ondaymış, yürütme de yargı da. Yani demokrasinin temeli olan "kuvvetler ayrımı" dediğin şeyin üç kere ırzına geçilmiş:

2) Akif Beki bugünkü yazısında, terör, terörist, terör yandaşlığı, tutuklu yargılama gibi konularda Cumhurbaşkanı'nın ileri sürdüğü fikirler ve 'yandaş paradoksu'nu irdeliyor:

3) Yalçın Bayer de çocuk istismarına değiniyor bugün: "Çocuklara yönelik saldırıların metastaz yaptığı bir toplumun hiçbir uygarlık iddiası olamayacağını" söylüyor:

LATİF DEMİRCİ ÇİZİYOR

BUGÜN NELER OLACAK

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği Genel Merkezini ziyaret edecek.  

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para-banka ve menkul kıymet istatistiklerini açıklayacak.  

- TÜİK, geçen yılın son çeyreğine ilişkin inşaat ciro ve üretim endeksleri ile bu yılın mart ayına ait finansal yatırım araçlarının reel getiri oranlarını açıklayacak. 

- Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'ın katılımıyla Rusya-İran-Azerbaycan üçlü Dışişleri Bakanları toplantısı düzenlenecek.  

- Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu 14. ve son hafta maçında Anadolu Efes ile Yunanistan'ın Panathinaikos takımı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.  

- UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek final ilk maçları yapılacak.  

SABAH SAATLERİNDE PİYASALAR

 HAVA TAHMİNİ

Sabahkahvesi: Bugün Başlarken Bilmeniz Gerekenler – 07.04.2016

Kaynak: Hürriyet

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sabahkahvesi: Bugün Başlarken Bilmeniz Gerekenler – 07.04.2016 - Erzurum
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 19:21:57. #1.15#
title