Rus Geline Türk Geleneklerine Göre Nikah Kıyıldı

Rus Geline Türk Geleneklerine Göre Nikah Kıyıldı

Rus Uyruklu Maria Fesenko ile Murat Demiral'ın Alanya Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde Yapılan Nikah Töreninde, Damadın Ailesi Takı Merasimi Düzenledi. Damadın Annesi Gelinin Müslüman Olmasını İstedi.

Rus Geline Türk Geleneklerine Göre Nikah Kıyıldı

Rus uyruklu Maria Fesenko ile Murat Demiral'ın Alanya Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde yapılan nikah töreninde, damadın ailesi takı merasimi düzenledi. Damadın annesi gelinin Müslüman olmasını istedi.

1980 doğumlu Gazipaşalı barmen Murat Demiral ile 1987 doğumlu Rus uyruklu gazeteci Maria Fesenko, Alanya Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde evlendi. Yapılan nikah törenine damadın ailesi ve yakınları ile gelinin annesi katıldı. Nikahın ardından damadın ailesi Türk geleneklerine göre düğünlerde yapılan takı merasimini nikah salonunda gerçekleştirdi. Rus gelin Maria, Demiral ailesinin sıraya girerek takı takmasını şaşkınlık ve mutlulukla izledi. Gelinin annesi ise takı merasiminin baştan sona fotoğraflarını çekti. 1 yıl önce birbirlerine ilk görüşte aşık olduklarını söyleyen gelin Maria, "1 yıl önce Alanya'ya tatile geldiğim sırada Murat ile tanıştım. Birbirimize ilk görüşte aşık olduk. Daha sonra Rusya'ya döndüm. Aşkımız devam etti ve evlenmeye karar verdik. Alanya'yı ve Türkleri çok seviyorum ve evlendikten sonra da burada yaşamak istiyorum" dedi. Türk erkeklerinin tüm dünyadaki erkeklerden çok daha kibar ve cömert olduğunu belirten Maria, Murat'ı tanıdıktan sonra diğer uluslardan bir erkekle evlenmeyi düşünmediğini dile getirdi.

Damadın annesi ise Rus gelininin Müslüman olmasını istediğini ifade etti.

(RY-ŞT-NÇ-Y)