Ünlü rockçı Eric Clapton, aşı zorunluluğu olan salonlarda konser vermeyeceğini açıkladı - Haberler
Haberi Paylaş
BBC

Ünlü rockçı Eric Clapton, aşı zorunluluğu olan salonlarda konser vermeyeceğini açıkladı

BBC - Haberler | Dünya

Rock müziğinin efsane isimlerinden İngiliz müzisyen Eric Clapton, aşı pasaportunun zorunlu tutulacağı konser mekanlarında çalmayacağını söyledi. Ayrımcılık istemediğini belirten Clapton, " Seyircilere ayrımcılık uygulanan hiçbir yerde çalmayacağım "dedi.

İngiltere'de Eylül ayından itibaren, gece kulüplerinde ve konser mekanlarında aşı pasaportu göstermek zorunlu olacak. İngiltere'de aşı pasaportu, iki aşısını da olan kişilere veriliyor. Mayıs ayında aşı olan Eric Clapton, AstraZeneca aşısının ağır yan etkilerini yaşadığını söylemiş, bir daha çalamamaktan korktuğunu belirtmişti. Aşı ile ilgili sıkıntılar yaşayan müzisyen, konser mekanlarında aşı pasaportunun zorunlu tutulmasına da karşı çıktı.

AŞI ZORUNLULUĞU OLAN YERLERDE SAHNEYE ÇIKMAYACAK

Aşı pasaportu açıklaması tartışılan Clapton bir sonraki konserini Londra'daki Royal Albert Hall'da, 2022 Mayıs ayında verecek. Clapton'ın ayrıca, bu yıl Eylül ayında 7 konserlik bir ABD turnesi yapacak. Ancak müzisyen, aşı pasaportunun zorunlu tutulacağı mekanlarda sahne almayacağını söyleyerek "İzleyicilerin ayrımcılıkla alınacağı hiçbir yerde sahne almayacağımı belirtmek isterim. Herkesin içeri girmesine ilişkin bir düzenleme yapılmadığı sürece gösteriyi iptal etme hakkımı saklı tutuyorum" dedi.

Rock efsanesi Eric Clapton, aşı zorunluluğu olan salonlarda konser vermeyeceğini söyledi

Eric Clapton, koronavirüs önlemlerine karşı daha önce de bir karşı duruş sergilemiş ve karantina karşıtı bir şarkıda yer almıştı.

Ünlü rockçı Eric Clapton, aşı zorunluluğu olan salonlarda konser vermeyeceğini açıkladı
BBC
500