Puglia Haberleri

Puglia haber, Puglia son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Puglia - 10.11.2020
Son dakika haberi | İtalya'da Kovid-19 tedbirleri artırılıyor
Turuncu ile orta-yüksek risk kategorisindeki bölge sayısı, Sicilya ve Puglia'ya bu 5 bölgenin eklenmesiyle 7'ye çıktı.
Puglia - 6.11.2020
Son dakika: İtalya'da 37 bin 809 kişi ile en yüksek günlük Kovid-19 vaka sayısı açıklandı
Başbakan Conte, verilerin olumsuz seyrettiği Lombardiya, Piyemonte, Kalabriya ve Valle d'Aosta'nın kırmızı kategoriye, Sicilya ve Puglia'yı turuncu kategoriye, diğer 14 bölgeyi ise sarı kategoriye aldıklarını açıklamıştı.
Puglia - 5.11.2020
Son dakika haberi: İtalya'da Covid-19 önlemleri: Bölgesel karantina uygulanacak
Turuncu bölgelerde şehirler arası seyahat yasak Orta dereceli riskli bölgeler ise turuncu olarak tanımlandı. Puglia ve Sicilya bölgeleri turuncu bölgeler olarak belirlendi.
Puglia - 5.11.2020
İtalya, salgının yayılmasını önlemek için bölgesel düzeyde farklı tedbirler uygulayacak
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yayılmayı önlemek için bölgesel düzeyde farklı tedbirler uygulanacak bir strateji izleyeceklerini açıkladı. Conte, Başbakanlıkta düzenlediği basın toplantısıyla imzaladığı yeni başbakanlık kararnamesinin detaylarını kamuoyuyla paylaştı. Kovid-19 virüsünün Avrupa'da ve ülkelerinde şiddetli biçimde yayıldığına dikkati çeken Conte, "Son haftalarda vaka sayısı iki katına çıktı. Bu duruma müdahale etmek zorundaydık. İtalya'yı üç bölgeye ayırdık; sarı (orta riskli), turuncu (orta-yüksek), kırmızı (yüksek riskli). Her birinin kendine özgü kısıtlayıcı tedbirleri var." dedi. Başbakan Conte, salgının ikinci dalgasıyla ilkine nazaran farklı şekilde mücadele etmeleri gerektiğinin altını çizerek, ülke geneline yönelik tedbir almalarının bu aşamada birçok olumsuz etkisi olacağı için bu yöntemi tercih ettiklerini söyledi. Conte, başkent Roma'nın içinde bulunduğu Lazio'nun yanı sıra Abruzzo, Basilicata, Campania, Emilia Romagna, Ligurya, Toskana, Sardinya, Molise, Marche, Friuli Venezia Giulia, Veneto bölgeleri ile Trento ve Bolzano özerk vilayetlerinin sarı kategoride olduğunu, Sicilya ile Puglia bölgesinin ise turuncu kategoride yer aldığını bildirdi.
Puglia - 21.9.2020
İtalya halkının yüzde 70'i parlamenter sayısının azaltılmasına "evet" dedi
Yerel ve bölgesel seçimler oy sayımı devam ediyor İki gün süren seçimlerde aynı zamanda 7 bölge yönetimi ve 957 beldede ise belediye seçimleri de yapıldı. Oyların sayılmasına devam edilirken, Campania, Liguria ve Veneto Bölgesel Yönetim Başkanları Vincenzo de Luca, Giovanni Toti ve Luca Zaia görevlerine bir dönem daha devam etmeyi garantilediler. Puglia ve Toscana bölgelerinde merkez sol adayları kazanırken, 25 yıldır sol ittifakların yönetiminde olan Marche bölgesi merkez sağın yönetimine geçti.
Puglia - 21.9.2020
İtalya'da parlamenter sayısının azaltılması referandumda kabul edildi
Di Maio, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün elde edilen bir tarihi sonuçtur. Daha az ayrıcalıklı normal bir parlamentoya sahip olmaya dönüyoruz. 5 Yıldız Hareketi olmasaydı, bunların hiçbirisi gerçek olmayacaktı." ifadesini kullandı. Bölge seçimleri Referandumla birlikte biri özerk bölge olmak üzere toplam 7 bölgede de bölge seçimleri, 957 beldede de belediye seçimleri yapıldı. Campania, Ligurya, Marche, Puglia, Toskana, Veneto ve özerk yönetim olan Valle d'Aosta'da seçmenler bölge yöneticilerini belirlemek üzere oy kullandı.
Puglia - 19.9.2020
İtalya'da halk anayasa referandumu için yarın sandığa gidecek
İtalyan anayasasına göre onaylayıcı nitelikte olması sebebiyle referandumun geçerliliği açısından katılım yüzde 50'nin altında da olsa oylamada çıkan sonuç geçerli kabul edilecek. İçişleri Bakanlığının verilerine göre, oy kullanma hakkına sahip 51 milyon 559 bin 898 kişi referanduma katılabilecek. Ülkede anayasa değişikliği referandumunun yanı sıra biri özerk bölge olmak üzere toplam 7 bölgede de 18 milyon 590 bin 81 seçmen, bölgesel yönetimleri belirlemek için sandıkta oy kullanabilecek. Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde oy verme işlemi sırasında kalabalıkların oluşmasını önlemek maksadıyla oy kullanma işlemi yarın ve pazartesi olmak üzere iki gün boyunca sürecek. Halk oylamasında anayasa değişikliğinin kabul edilmesi durumunda bir sonraki seçimlerden itibaren Temsilciler Meclisi ve Senatodaki sandalye sayıları düşecek. Ülkede iktidar partileri ve bazı muhalefet partileri parlamenter sayısını azaltan anayasa değişikliğine olumlu yaklaşırken bölge seçimlerinde ise muhalefetteki merkez sağ, solun kalesi olarak da bilinen Toscana'nın yanı sıra Puglia ve Campania bölgelerinin yönetimini ele geçirmeyi hedefliyor.
Puglia - 24.3.2020
İtalya'daki Türk öğrenciler Kovid-19 nedeniyle yurda dönüş yolunda
Öğrencilerin dünden beri peyderpey Roma'ya geldiğini anlatan Esenli, "Bir kısmı, ülkenin oldukça uzak noktalarından geliyor. Puglia, çizmenin topuğu.
Puglia - 23.3.2020
İtalya'dan dönmek isteyen Türk öğrenciler yola çıkıyor
Büyükelçi Esenli, ülke içi serbest dolaşımdaki kısıtlamalar nedeniyle ciddi bir sıkıntı yaşandığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Özellikle İtalya'nın uzak noktalarından öğrencilerimizin salimen Roma'ya intikali için gayret sarf ediyoruz. Böyle durumlarda Bölge Valileriyle temasa geçiyoruz. En uzak noktalardan biri olan Puglia'dan bazı öğrencilerimizi trene bindirmeye çalışıyoruz.
Puglia - 8.3.2020
İtalya'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 366'ya yükseldi
Güney bölgeleri, kuzeyden gelenlerin karantinada kalmasını istedi Hükümetin dün Lombardiya Bölgesi'ne yönelik önlemleri sıkılaştıracağı haberlerinin yayılmasının ardından çok sayıda kişi bölgeyi terk etmek için garlara akın etmişti. Ülkenin güneyindeki Sicilya, Basilicata, Campania, Calabria, Puglia, Abruzzo ve Molise bölge yetkilileri, bu durum üzerine kuzeyden gelenlerin kendilerini evlerinde 14 günlük karantinaya almalarını istemişti.
Puglia - 28.1.2020
Ocean Viking gemisi 400'ü aşkın düzensiz göçmeni İtalya'ya getirecek
Salvini, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yaptığı canlı yayında, hükümetin, Taranto'nun içinde bulunduğu Puglia bölgesini sadece göçmenleri tahliye etmek gerektiğinde hatırladığını, bölgenin iş, tarım ve kirlilik sorunlarıyla ilgilenmediğini söyledi.
Puglia - 30.11.2019
Şişecam İtalya'daki ikinci üretim tesisini açtı
İtalya'nın Puglia bölgesinde bulunan Monte Sant'Angelo'daki Manfredonia tesislerinde, Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof.
Puglia - 23.10.2019
İzmirli çocuk piyanistin başarısı
Her yıla bir ödül sığdırdı İtalya'nın Puglia bölgesinde bu yıl düzenlenen Uluslararası Nicola Di Stefano Piyano Yarışması'nda kendi kategorisinde birincilik elde eden Özzengin, 2018'de de yine İtalya'da düzenlenen 26.
Puglia - 1.7.2019
Genç piyanistten bir başarı daha
Özzengin, İtalya'nın Puglia bölgesinde düzenlenen Uluslararası Nicola Di Stefano Piyano Yarışması'nda kendi kategorisinde birinciliği elde etti.
Puglia - 7.5.2019
İtalya'da Palermo Kenti ve Üniversitesinden Özpetek'e Onur
Puglia bölgesindeki Salento Üniversitesi de Ferzan Özpetek'in "Kültür Büyükelçisi" olarak atanması kararı alındığını açıkladı.
Puglia - 5.5.2019
Napolililer Camorra Mafyasına Karşı Gösteri Yaptı
"La 'Ndrangheta" (Calabria bölgesi), "Camorra" (Campania bölgesi), "Cosa Nostra" (Sicilya bölgesi) ve "Sacra Corona Unita" (Puglia bölgesi) ülkenin dört büyük mafya örgütü olarak biliniyor.
Puglia - 23.2.2019
İtalya'da Şiddetli Rüzgar 3 Can Aldı
Bu arada, ülkenin güneyindeki Puglia bölgesindeki Bari kenti sahilinde karaya oturan "Efe Murat" adlı Türk yük gemisine yardım etmek için yarına kadar beklenileceği öğrenildi.
Puglia - 12.8.2018
İtalya'da Askerliğin Yeniden Zorunlu Hale Getirilmesi Gündemde
İtalyan ANSA ajansının haberine göre, hükümetin ortaklarından aşırı sağcı Lig Partisinin de lideri olan Salvini, miting için gittiği ülkenin güneyindeki Puglia bölgesinde yer alan Lesina kentinde RAI devlet televizyonuna zorunlu askerlik, göç ve bireysel silahlanmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.
Puglia - 23.5.2018
İtalya'da Hükümeti Kurma Görevi Conte'de
54 yaşındaki Giuseppe Conte, İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde doğdu.
Puglia - 11.4.2018
Güçlü Eğiticiler Güçlü Kooperatifler Projesi Kooperatifçilik Eğitimi
Ankara Kalkınma Ajansının koordinatörü olduğu projenin ortakları arasında Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Beypazarı Kaymakamlığı, Nallıhan Kaymakamlığı, Alman Kooperatifleri Konfederasyonu (DGRV), İtalya Çalışma Bakanlığına bağlı bir kooperatif birliği olan Legacoop Puglia ve İngiltere'de kooperatif ve benzeri yapılanmaların gelişimini eğitimleriyle destekleyen Cooperative College yer alıyor.
Puglia - 22.8.2017
İtalya'daki Deprem
Turistler bölgeden bir an önce ayrılmak istiyor Bu arada, Ischia'ya en yakın yerleşim yeri Napoli'den takviye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri de adaya ulaştı. Campania, Lazio, Toskana, Puglia ve Calabria bölgelerinden de arama-kurtarma çalışmaları için ek itfaiye birlikleri adaya gönderildi.
Puglia - 25.6.2017
Atletizm: 12. Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu Kupası
Atletizmde 12. Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu Kupası, İtalya'nın Puglia kentinde yapıldı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Puglia Haber, Puglia Son Dakika Haberleri - Haberler - Puglia haber sayfamızda Puglia haberleri okuyabilir, Puglia son dakika haberleri ve güncel Puglia gelişmelerini görebilirsiniz. İtalya Ulusal Cerrahlar ve Diş Hekimleri Federasyonu Başkanı Anelli, Kov
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 04:30:11. #1.14#
title