Puanlı Atletizm Yarışları Yapıldı

Puanlı Atletizm Yarışları Yapıldı

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Okul Sporları Federasyonunun düzenlediği Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışları gerçekleştirildi.

Puanlı Atletizm Yarışları Yapıldı

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Okul Sporları Federasyonunun düzenlediği Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışları gerçekleştirildi. Yarışlara 300 dolayında sporcu katıldı.

Şıralık Spor Tesisleri ve Düzce Üniversitesi Stadyumunda gerçekleştirilen Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışlarında 300 sporcu kıyasıya mücadele etti. Yarışlarla ilgili olarak açıklama yapan Atletizm İl Temsilcisi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Meral Şahin, Küçükler, Yıldızlar ve Gençlerin yarıştığı müsabakalarda koşular, atmalar ve atlamalar gibi branşlarda 100 metre, 200 metre, 400 metre,800 metre, bin 500 metre, beş bin metre, 100 metre engelli,110 metre engelli, 3 bin metre engelli, 4x100 bayrak yarışı, 4x400 metre bayrak yarışı, İsveç bayrağı, fırlatma topu, disk atma, çekiç atma, gülle atma, cirit atma, uzun atlama, üç adım atlama, sırıkla yüksek atlama ve ciritle atlamalarda sporcunun mücadele ettiğini söyledi.

Pistte yapılan ve Nefes kesen yarışlarda sporcular dereceye girmek için yoğun bir mücadele sergiledi. Düzce'de yapılan il birinciliğinde başarılı olan sporcular Puanlı Atletizm Grup Birinciliği Yarışlarında Düzce'yi temsil edecek.

Başarılı olan sporculara ödüllerini, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran verdi. Şiran gençlere yönelik yaptığı konuşmada; "Sizlerin yarışmalara katılması ve kendinizi bir spor dalına adamanız bizi fazlasıyla memnun ediyor. Bütün tesislerimiz sizlerin emrinde ve istediğiniz zaman burada spor faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Hepinize gruplarda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışlarında Küçük Kızlarda Eskimengencik İlkokulu birinci olurken Cumayeri Kanuni İlkokulu ikinci ve Hikmet Akın Ortaokulu üçüncü oldu.

Küçük Erkeklerde Eskimengencik İlkokulu birinci, Hikmet Akın Ortaokulu ikinci ve Cumayeri Kanuni İlkokulu üçüncü oldu.

Yıldız Kızlarda Eskimengencik birinci, Beyciler Ortaokulu ikinci ve Doğa Koleji üçüncü oldu.

Yıldız Erkeklerde Yunus Bey Koleji birinci, Eskimengencik ve Hikmet Akın Ortaokulu iki ve üçüncü sıraları aldı.

Genç Kızlarda Cumayeri ÇPL birinci oldu.

Genç Erkeklerde Çilimli ÇPL birinci, Cumayeri ikinci ve İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

(AY)

18.04.2013 10: 19: 19

TSI

NNNN - DÜZCE