Propolis Haberleri

Propolis haber, Propolis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Propolis - 7.9.2020
Arı kovanı havasının tedavi edici etkileri araştırıldı
SÜ Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahdettin Altunok, apiterapi olarak bilinen arı ürünlerinin (bal, arı poleni, arı sütü, propolis, perga, bal mumu, arı zehri gibi) sağlığın korunması ve geliştirmesi, hastalıkların önlenmesi, tedavi ve tamamlayıcı tedavi amacıyla kullanıldığını belirtti.
Propolis - 7.9.2020
Uzmanlar, bebek pişiklerinde propolisi öneriyor
Uzmanlar, tamamen doğal bir arı ürünü olan propolisin, antifungal, antibakteriyel, antienflamatuvar etkisiyle özellikle yaz aylarında bebeklerde sık görülen pişiklerde çok etkili bir doğal koruyucu olarak kullanılabileceğini belirtti.
Propolis - 7.9.2020
Piyasadaki Her Propolis Yüksek Etken Maddeye Sahip Değil!
Yıldız Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi tarafından yapılan araştırma piyasadaki her propolisin yüksek etken madde içermediğini ortaya çıkardı.
Propolis - 31.8.2020
Son dakika ekonomi: Propolis, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyor
Son dakika ekonomi haberi: Gıda Yüksek Mühendisi, propolis uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Brazilian Journal of Pharmacognosy dergisinde yayımlanan bilimsel bir çalışmada, propolis özütünün zararlı güneş ışınlarına karşı koruyucu etkinliğinin ispatlandığını belirtti.
Propolis - 28.8.2020
Organik bal için Toros Dağlarının zirvesindeki mesai sürüyor
Üreticilerden Rukiye Aydın da iyi kalitede bal için dağların zirvelerinde konakladıklarını belirterek, "Kovid-19 süreci nedeniyle polen, arı sütü, propolis üretiyoruz.
Propolis - 27.8.2020
Arı yetiştiricilerinden tüketiciye "belgesiz üretim" uyarısı
Salgın döneminde dünyada arı ürünlerinin yoğun rağbet gördüğünü ifade eden Şahin, "Özellikle bizim balımız, propolisimiz, polenimiz ve arı sütümüz ciddi rağbet gördü.
Propolis - 26.8.2020
Son dakika haber | Çocuklarına doğal bal yedirmek için arıcılığa başlayan kadın işletme kurdu
Zahide Yırtıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Doktorlar çocuklarıma doğal ve propolis yedirmemi tavsiye etmişlerdi.
Propolis - 24.8.2020
Son dakika haberleri! BEE'O Propolis'ten yeni propolisli güneş kremleri
Son dakika haberi: Cilt sağlığı için doğal çözüm arayanlara özel bir güneş serisi geliştiren BEE'O Propolis, arı ürünlerini tamamen doğal bileşenler ile buluşturarak yeni güneş serisi ürünlerini hazırladı.
Propolis - 22.8.2020
Babasından öğrendiği arıcılığı 40 yıldır sürdürüyor
Saray ilçesinde Bahçeköy Mahallesi'nde babasından aldığı 100 kovanı 400 kovana çıkaran Çalışkan, arı sütü, bal, polen ve propolis üretmeye başladı.
Propolis - 3.8.2020
Üniversitenin 'Arıcılık' bölümünden mezun çift: Bizi birbirimize arılar bağladı
AKSARAY'da, üniversitede arıcılık eğitimi alan Sibel-Mustafa Çetinkaya çifti, 16 yıldır mesleklerini aşk ile sürdürüyor. Sibel Çetinkaya, "Üniversitede eşimle aynı sınıftaydık ve orada tanıştık. Bizi arılar birbirimize bağladı. O gün bugündür de arıcılık yapıyoruz. Bir oğlumuz var. Kazancımızı bu şekilde sağlıyoruz. Eşimden ve işimden son derece memnunum. Eşim de işim de aşkım diyebilirim" dedi.  Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ulukışla Yüksek Okulu Arıcılık Bölümü'nden mezun olan Mustafa Çetinkya (41) ile Sibel Çetinkaya (39), Ekecik Dağı eteklerindeki Çekişler köyü kırsalında, arıcılık yaparak geçimlerini sağlıyor. Mustafa Çetinkaya, "Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi arıcılık bölümü mezunuyum. Evimizin ekmeğini arıcılıktan kazanıyoruz. Arıcılık bizim için bir aşk. Eşim de Niğde Üniversitesi arıcılık mezunu, aynı okuldan aynı sınıftan mezun olduk, orada tanıştık. Bizi arılar birbirimize bağladı. Bal, propolis, polen bunları üretmekteyiz.
Propolis - 27.7.2020
Son dakika... Anadolu propolisinin diyabet üzerindeki olumlu etkisi ispatlandı
Son dakika gelişmesine göre Doğada bilinen en güçlü antioksidan kapasitesine sahip Anadolu propolisinin diyabet üzerindeki etkisi bilimsel çalışma ile ispatlandı.
Propolis - 24.7.2020
Bitkilerin tozlaşması için aldığı arılar ailesine gelir kapısı oldu
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, bahçesindeki bitkilerin tozlaşmasına yardımcı olmak için aldığı arıların zamanla yetiştiriciliğini yapan Levent Keskin, arı sütü, bal, polen ve propolis ürünlerinin satışıyla ailesine gelir kapısı oluşturdu.
Propolis - 23.7.2020
Ordulu arıcılar 20 bin tonun üzerinde rekolte bekliyor
"Kovid-19 salgını arı ürünlerine ilgiyi artırdı" Çiftçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde polen, propolis ve arı sütü gibi ürünlere ilginin arttığını belirterek, şöyle konuştu: "Bu süreçte arı ürünlerinin daha ön plana çıktığının farkına vardık.
Propolis - 22.7.2020
Kulp'ta organik bal hasadı başladı
"Arıcılara tek önerim hiçbir zaman kendi çocuğunuza yedirmediğiniz balı başkasının çocuğuna reva görmeyiniz. Bu şekilde üretim yaparsanız zaten başarılı olmuş sayılırsınız. Balın insan vücuduna faydası zaten saymakla bitmez. Sadece bal üretmiyoruz, arı ürünlerinden ürettiğimiz propolis ve polen üretiyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Propolis Haberleri | Propolis Haber - Haberler - Propolis haberleri, son dakika propolis haber ve gelişmeleri burada. Mardin'de bal hasadı başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 22:36:57. #1.15#
title