Haberler

Yurt Partisi Genel Başkanı Tantan."Çözüm Süreci Diye Bir Şey Yok."

Abone Ol

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, "Çözüm süreci diye bir şey yok."

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, "Çözüm süreci diye bir şey yok. Aslında teslimiyet süreci olarak bakacaksın buna. Türk siyaseti teslim alınmıştır. Çözüm süreci adı altında tutsaklığı bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Bir organize suç örgütüyle Türkiye Cumhuriyetini yönetenler masaya oturmak mecburiyetinde kalmışlardır. Çünkü kendi kirlilikleri ortaya çıkacaktır" dedi.

Tantan Tekirdağ'ın Çorlu ilçesini ziyaret ederek eski mesai arkadaşı Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün bir araya geldi.

Tantan, ÇTSO'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'yi yönetenlerin organize suç örgütüyle masaya oturmak zorunda kaldığını savunan Tantan, "Çözüm süreci diye bir şey yok. Aslında teslimiyet süreci olarak bakacaksın buna. Türk siyaseti teslim alınmıştır. Çözüm süreci adı altında tutsaklığı bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Bir organize suç örgütüyle Türkiye Cumhuriyetini yönetenler masaya oturmak mecburiyetinde kalmışlardır. Çünkü kendi kirlilikleri ortaya çıkacaktır. Masaya oturmaları sonucu PKK terör örgütünü taraf olarak kabul etmiştir. Bu milletin tarihine bir kara leke olarak yazılmıştır. Özellikle muhalefet partileri de burada liderlik yapamamışlardır. Özellikle bizim bölgemizde devletin dış aktörler olarak kabul edilen batı servislerinin kullanımında ve güdümünde olan şu an da Suriye'de yaşadığımız olaylar tarafından da bakıldığında Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Esad rejimine karşı ELKAİDE ve PKK ile birlikte Amerika, İngiltere, İsrail ve bütün batı ülkeleriyle birlikte savaşmaktadır. Açık ve net bir şekilde ve Türkiye'yi yöneten siyasi irade kendini aldatırken milleti de aldatmaktadır. İşin özü budur" dedi.

PKK'nın çok büyük bir servete ulaştığını iddia eden Tantan, "Nakit para akışkanlığında bütün imkan ve kabiliyetler ona akmaktadır. Özellikle 15-16'ya yakın gümrük kapısı vardır. Bunların bilgileri devletin arşivinde olmasına rağmen bunlar hakkında bir çalışma yapılmamıştır. 2005 yılında petrol kaçakçılığıyla ilgili meclis araştırma komisyonu raporunda olmasına rağmen sadece 1 kapıdan yılda sadece 250 trilyon para kazandığı ifade edilirken bu konu adliyeye bile intikal etmemiştir. İşte sizin çözüm süreci diye sorduğunuz soru Türk siyasetinin bağımlılığını ortaya çıkartmıştır. ve PKK hiçbir zaman ülkeyi terk etmemiştir. Eğitim alarak Türkiye'ye daha fazlasıyla gelmiştir işin acı tarafı Doğu ve Güneydoğuda ülkenin her tarafında PKK'ya geçit vermeyen vatandaşlar PKK'ya mahkum edilmiştir. Bugün işte sözde barış, silahlı bir hareket yok derken aslında tehditle PKK ya geçit vermeyen vatandaşlar göçe zorlanmakta. Onlara katılıma zorlanmaktadır. Doğu ve güneydoğuda devletin kamu kurum ve kuruluşları kendi binalarının içerisindedir. Dışarıda tamamen PKK'ya terk edilmiştir. Yani adı PKK gibi gözükse de şehir yapılanması olan KCK'ya ve onun üst kurumuna terk edilmiştir. Türkiye böyle bir tuzakla karşı karşıyadır. Böyle kendi kendini aldatan siyasi zihniyetin tuzağı ve tutsağı içindedir"açıklamasında bulundu. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Sadettin Tantan Çözüm Süreci Tekirdağ Çorlu Politika Güncel Haberler

title