Haberler

Yeşilli Belediye Başkanı Demir'den İddialara Yanıt

Mardin'in Yeşilli İlçe Belediye Başkanlığını yeniden kazanan AK Parti'li Hayrettin Demir, Saadet Partisi (SP) belediye başkan adayı Enver Sağlam ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman'ın 'Yurt dışındakilerin ve ölenlerin oylarını kullandılar' iddialarına yanıt vererek, "Bu iddialardan...

Mardin'in Yeşilli İlçe Belediye Başkanlığını yeniden kazanan Ak Parti'li Hayrettin Demir, Saadet Partisi (SP) belediye başkan adayı Enver Sağlam ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman'ın 'Yurt dışındakilerin ve ölenlerin oylarını kullandılar' iddialarına yanıt vererek, "Bu iddialardan bir tanesini ispat etsinler istifa ederim" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'den yüzde 50,60 oy oranı ile yeniden belediye başkanı seçilen Hayrettin Demir, SP'nin itirazlarına cevap verdi. 134 oy farkı ile seçimi kazanan Demir, SP adayı Enver Sağlam ve SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman'ın kendisine iftira attığını belirterek bu iddialarını ispat etmeye davet etti. Başkan Demir ilçede 32 sandığın bulunduğunu belirterek her sandıkta müşahitlerin ve ıslak imzalı tutanakların olduğunu ancak Anadolu Ajansı'nın (AA) seçim sonuçlarını yanlış işlediğinden bir karışıklık çıktığını söyledi.

"5'li kirli ittifak olduğunu dünya biliyor"

Yeşilli Belediyesinde basın toplantısı düzenleyen Hayrettin Demir, bu iddiaları ortaya atanların 5'li kirli ittifak olduğunu ve bunun bütün dünya tarafından da bilindiğini söyledi. Demir, "Yeşilli Belediye Başkanlığı seçimlerinde karşımızda 5'li kirli ittifak olduğunu dünya alem biliyor. HDP'nin başını çektiği SP kimliği altında CHP, İyi Parti gibi Mardin'in 10 ilçesinde Yeşilli'yi hedef almışlardır. HDP burada aday çıkarmamıştır. Saat 16.00 itibari ile sandıklar kapanmış oy sayım işlemi başlamıştır. Sandıklar kapanınca karşı ittifakın adayı sandık sayımında her okula girmiş herhangi bir engel ile karşılaşmamıştır. Ben de makamımda sonuçları takip ettim. Saat 18.00 civarında mağlubiyetlerini kabul etmişlerdir" dedi.

"Şener Şen'in filmde başına gelen seçimde başıma geldi"

Kendi oy kullandığı sandıkta AA tarafından yapılan hata dolayısıyla kendisine bir oy bile çıkmadığını söyleyen Başkan Demir, hatayı fark edip yaptıkları müdahale sonucunda hatanın düzeltildiğini söyledi. Başkan Demir, "Saat 17.00'ye kadar hiçbir olumsuzluk yaşanmamıştır. Sonuçlar karşı taraf aleyhine çıkınca sessiz sedasız evlerine çekilmişlerdir. Bu 32 sandıkta gelen sonuçlar belli oluncaya kadar en ufak bir şikayet olayı yok. Kazanan taraf kutlama yapmış coşku gösterileri yapmıştır. Ne zaman Anadolu Ajansı saat 22.00'de AKBİS'e yanlış işlenen ve kendi oy kullandığım sandıkta bana hiçbir oy çıkmadığını fark edince olaya müdahalede bulunduk. Şener Şen'in filmde başına gelen seçimde benim başıma geldi. Bu sandık AKBİS'e AK Parti yerine Bağımsız Türkiye Partisine 164 oyu olarak yüklenmiş. Benim oy kullandığım sandıkta benim oyum da gözükmüyor. Biz hatayı anladık. Anadolu Ajansını aradık. Düzeltme yapıldı. Kendilerinden kaynaklanan bir yanlış olduğunu belirttiler. 32 sandığın tutanaklarında 7 tane imza var. Madem kaymakam baskı ve müdahale etti. Neden şikayetçi olmadınız. Bizim dışımızda 6 sandık müşahidi var. Orada bir şeyden bahsediyorlar. Şu şahıslar yurt dışında, bu cezaevinde oy kullanmış diye. Bir tanesini ispatlasınlar istifa ederim. Kullanmışsa onlar kullanmış, bizlik bir şey yok. O söylediği isimleri götürsünler cumhuriyet savcılığına istesinler seçmen listesini imza karşılığına baksınlar. O şahıslar gelip kullanmışsa biz kendi kendimize o cezayı verelim" diye konuştu.

"Bu kadar iftira ve çamur atılmaz"

Aynı kişinin kalemi ile 17 kişinin dilekçesinin olduğunu belirten Başkan Demir, "Kaymakam geldi baskı yaptıysa sen ne yapıyordun orada, seçim kurulunu ara şikayetçi ol. Orada kırsaldan tahmin etmedikleri sonuç gelince hayal kırıklığı yaşadılar. 4-5 köyde mahallede üstünlük sağladık. İstedikleri tutanağın ıslak imzasını getirelim onların müşahitlerinin imzası yoksa biz de onlarla birlikte itiraz edelim. Bu kadar iftira ve çamur atılmaz" ifadelerini kullandı. - MARDİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Hayrettin Demir AK Parti Yeşilli Mardin Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title