Haberler

Yenilenen CHP, Sarıgül İçin Harekete Geçti

Güncelleme:

Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Gürsel Tekin, partideki Sarıgül etkisini silmek için kolları sıvadı.

Yerel seçimlerde alınan başarısız sonuçların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu düğmeye bastı. Kılıçdaroğlu geçen hafta Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) değişikliğe gitmişti. Gürsel Tekin, Genel Sekreterlik görevine getirilmişti. Mustafa Sarıgül'e yakınlığıyla bilinen Adnan Keskin'in yürüttüğü Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na ise Tekin Bingöl'e emanet edilmişti. Yapılan değişikliklerin ardından İstanbul il ve ilçe örgütlerinde büyük bir hareketlilik başladı.  

KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER GÜNDEMDE

Önder Sav döneminde Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Bingöl’ün İstanbul’da köklü değişiklikler yapılması gündemde. Özellikle Sarıgül’le hareket eden ilçe başkanlarının değişmesi bekleniyor.

SALICI'NIN KOLTUĞU SALLANIYOR

İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın da koltuğunun sallandığı konuşuluyor. AKŞAM'a konuşan İl Başkanı Salıcı, bu tür haberlerin parti içindeki bazı kesimler tarafından maksatlı yaptırıldığını söylese de uzun dönemdir partide görev yapan eski bir ilçe başkanına göre ise durum hiç de öyle değil. 

DEDİKODU DEĞİL GERÇEK 

Uzun yıllar CHP’den siyaset yapan ancak aday adaylık döneminde istifa eden eski ilçe başkanlarından biri ortaya atılanların dedikodu olmadığını ileri sürdü. Eski ilçe başkanı, Tekin Bingöl’ün Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesinin operasyonun startı olduğu görüşünde. İlk etapta Esenyurt, Sancaktepe, Çekmeköy ve Üsküdar ilçe teşkilatlarında seçim yapılacak.

İSTANBUL ÖRGÜTÜNDE TEMİZLİK HAREKATI

Tekin Bingöl, örgütün yeni yapılanmasında İstanbul’daki görevi Gürsel Tekin ile yürütecek. Bu gelişmenin hız kazanmasında ise Sarıgül'ün son günlerde ilçe başkanları, belediye başkanları ve başkan adaylarıyla toplantı yapıp önce İstanbul İl Başkanlığı ardından da genel başkanlık için nabız yoklamasının etkili olduğu ifade ediliyor. Sargül'ün bu atağını kesmek için CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'in İstanbul örgütünde temizlik harekatı başlattığı belirtiliyor. (Kaynak: Akşam)

Kaynak: Haberler.Com / Politika

Mustafa Sarıgül Gürsel Tekin Tekin Bingöl İstanbul Politika Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

Husiler'den Filistin'e destek! Biri ABD'ye ait 2 dev gemiyi füzelerle imha ettiler

Husiler'den Filistin'e destek! Biri ABD'ye ait 2 dev gemiyi füzelerle imha ettiler

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

500

Yorumlar (45)

alaindelonalain15@outlook.com:

Lütfen ,Kişileri değil zihniyetleri değişin.toplumla barışın,Bir ALLAH deyin gerisi gelir.

50
3
yanıtYanıtla
Özer Öz.ozer636@hotmail.com:

Allah diyenler ortada..!! hepsi de trilyoner oldu ki, Gemiler, Villalar, birinin bileğinde 5 diğerinin bileğinde ise 20 garibanı ev sahibi yapacak değerde saat var...siz hala Allah allah..diye peşlerinden koşun..ama bir sorun bakalım hangi bakan maaşıyla yapmış bu varlıkları..!!

yanıt0
yanıt0
alaindelonalaindelon15@outlook.com:

ÖZER:BAK BEN SANA HIRSIZLARI SAYAYIM ALLAH DEMEYEN:MEDYADAN1:ERGÜN GÖKNEL 2:SİNAN AYGÜN3:YAHYA DEMİREL4MURAT DEMİREL5 BEDRETTIN DALAN VB VBBUNLAR SENIN HIRSIZLARINMI ?TÜRKİYE NIN BÜTCESIMDEN FAZLA GÖTÜRENLER.

yanıt0
yanıt0
alioyn.70@hotmail.com:

savcıların, polislerin, görev yerlerini değiştirdi diye her seferinde Erdoğan ı eleştiren Kılıçdaroğlu, Parti içinde koltuğu sallanınca aynı sistemi uyguluyor.

37
5
yanıtYanıtla
hakpekhakpek@mynet.com:

Değişiklik yapsan ne olacak...Zihniyetleri değiştirmek,yapici olmadiktan sonra..Gezi kafalilar olduktan sonra sizden hiçbirşey olmaz..

31
6
yanıtYanıtla
roserose_34@outlook.com:

Sarıgül kendine yazık ettin. CHP gibi çapulcu zihniyetinde ne işinvar senin. Bunlar seni yerler yedilerde zaten. ÇAPULCU zihniyeti olan bir parti daha bir avuç olan partisini yönetemezken millet birde bunları başa geçirmeye çalışıyor. Kafa çalıştırın az. Milleti kukla eder bunlar. Duruşlarında meymenet yok şekilsizler.

28
5
yanıtYanıtla
dayıomyunus@hotmail.com:

sarı gül gördün değil mi seçimden sonra kapı önüne koydular oysa onlara ne yalakalıklar etmiştin mesela gezi parkı düzenlemeler beter olun

27
6
yanıtYanıtla
ASLAN RAMAZANcakmak1462@hotmail.com:

CHP DIYE BIR PARTIYE IHTIYAC YOK ARKADAŞLAR ARTIK MIADI DOLDU KAPATILAMSI GERKIYORR

24
6
yanıtYanıtla
KAPLAN MEMETmehmet.teke@gmail.com:

ıhhhııııı evet canim bende öyle düşünüyom sendemi öyle düşünüyon

yanıt0
yanıt0
kapkaraahmetbaykara33@hotmail.com:

DEMEDİM Mİ BEN SANA SARI GÜL BUNLAR SENİ HARCAYACAKLAR...

26
3
yanıtYanıtla
Tüm 45 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title