Haberi Paylaş

Vizyon toplantısında öne çıkmıştı! CHP'li Hacer Foggo'nun 2015'te yaptığı paylaşım tartışma yarattı

Politika Haberleri

CHP'nin "İkinci Yüzyıla Çağrı" vizyon toplantısı kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, toplantıda öne çıkan isimlerden biri de partinin ekonomi alanındaki danışman kadrosunda yer alan Hacer Foggo'ydu. Foggo'yu ilk kez vizyon toplantısında görenler hakkında bilgi edinmek için internette arama yapmaya koyulurken, 2015'te yaptığı ortaya çıkan bir sosyal medya paylaşımı ise büyük tartışma yarattı.

CHP'nin İstanbul Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirdiği İkinci Yüzyıla Çağrı isimli toplantıda Hacer Foggo öne çıkan isimlerden biriydi.

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran toplantının ardından herkes Cumhuriyet Halk Partisi'nin ekonomi alanındaki danışman kadrosunda yer alan Foggo'nun biyografisini merak edip internette aramaya koyulurken 2015 yılında yaptığı ortaya çıkan bir sosyal medya paylaşımı ise büyük tartışma yarattı.

Jandarma Özel Harekat'ın Hendek operasyonları sırasında bir sınıfta çekilen ve tahtada "Eğitim sırası bizde J.Ö.H" ifadelerinin yer aldığı bir fotoğrafı paylaşan Foggo'nun, attığı tweet'e ise "Siz eğitim yaparken "Savaş İstemiyoruz! Çocukları Öldürmenizi İstemiyoruz! Girişimi"ne göre 44 çocuk öldürüldü" notunu düştüğü görüldü.

Vizyon toplantısında öne çıkmıştı! CHP'li Hacer Foggo'nun 2015'te yaptığı paylaşım tartışma yarattı

Foggo'nun 7 yıl önce yaptığı paylaşım vizyon toplantısının ardından yeniden gündeme gelirken, sosyal medyada çok sayıda kullanıcının da tepkisini çekti.

CHP'nin ekonomi alanındaki danışman kadrosunda yer alan ve derin yoksulluk alanında yaptığı çalışmalarla bilinen Hacer Foggo, Tokat Zile'de doğdu. Hacer Foggo, ağırlıklı olarak insan hakları konularına odaklanan çeşitli gazete ve dergilerde 15 yıl boyunca muhabir olarak çalıştı. 2003 yılından bu yana kent yoksulluğu üzerine çalışmalar yaptı, 2006 yılında kentsel dönüşüm projeleri nedeniyle Romanların yerlerinden edildiği Sulukule, Küçükbakkalköy, Kağıthane'de aktivist olarak mahallelinin yanında yer aldı, davalar açılmasını sağladı.

Vizyon toplantısında öne çıkmıştı! CHP'li Hacer Foggo'nun 2015'te yaptığı paylaşım tartışma yarattı

Sosyo ekonomik nedenlerle okula devam etmeyen, okul terk eden çocuklara yönelik 2016 yılında Çimenev Bilim ve Sanat Merkezi'ni kurdu. Pandemi döneminde 18 Mart 2020 tarihinde arkadaşlarıyla birlikte Derin Yoksulluk Ağı'nı kurarak temel ihtiyaçlara ulaşamayan 3 binden fazla aileye gıda, tablet vb. gönderilmesini sağladı. Yerel yönetim, siyasi partiler ve kamu ile derin yoksulluk konusunda toplantılar yaptı, öneriler sundu. 2022 yılı Mart ayında CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi'nin kurucusu ve Koordinatörü olarak ülke çapında yoksullukla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca 2022 yılında Uğur Mumcu Dayanışma ödülünü aldı. Kırmızı Püskül adında bir inceleme ve Askıda Hayatlar- Yoksulluk Günlükleri adında yayınlanmış kitapları var.

Sosyal Medya Hacer Foggo Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

özen66:

Ataturkcuydu demı chp?

Cevap Yaz449Yayından Kaldır
Mehmet Celik:

tamamen aciga cikti bunlarin turkiyeyi parcalama planlari ne bu hep turk dusmanlarini bir cati altinda toplamak

Cevap Yaz456Yayından Kaldır
Hsn:

kadroda vatanseverler olacak değil ya,terör sevicisinden tut amerikalısına hepsinden var bari burada şaşırtsaydınız yahu

Cevap Yaz1169Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title