Haberler

Van'da Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranları

Politika Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Van'da aldığı oy oranları ve diğer adayların oy durumları 14 Mayıs seçim sonuçlarına göre açıklandı. İlçe ilçe oy dağılımı haberimizde.

Kemal Kılıçdaroğlu Van'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Van'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Isparta oy oranlarını Isparta geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Van Edremit, İpekyolu, Tuşba, Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp, Saray ı kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı?

Açılan sandık oranına göre Isparta genelinde Kemal Kılıçdaroğlu yüzde %62,19; Recep Tayyip Erdoğan yüzde %45,13 Sinan Oğan yüzde %6,55 oy alırken Muharrem İnce yüzde %0,72 oy aldı.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Edremit, İpekyolu, Tuşba, Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp, Saray toplam %35,61 oy aldı.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Van Edremit, İpekyolu, Tuşba, Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp, Sarayilçelerinde ederek %62,19 oy aldı.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Van'da yüzde %1,78 oranına ulaştı.

14 Mayıs ve gerçekleşecek olan 28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

VAN KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs Van Politika Haberler

title