Haberler

Uzun süredir ortalarda yoktu! Ahmet Necdet Sezer, yaptığı telefon görüşmesiyle gündeme geldi

Abone Ol

İçişleri Bakanlığı'nın Çankaya Belediyesi'ndeki memuriyet görevinden çıkartılmasına karar verdiği Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan'a bir destek de 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den geldi. Uzun süredir ortalarda görünmeyen Sezer, bu hamlesiyle yeniden gündem oldu.

CHP eski Milletvekili Sinan Aygün'ün TOGO İkiz Kuleleri Davası'nda taraf olan Çankaya Belediyesi'nde çalışan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında, "işe gitmeden maaş aldığı, haksız kazanç sağladığı" gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından, "memurluktan atılması" için soruşturma başlatılmıştı.

SEZER'İN KENDİSİNİ ARADIĞINI AÇIKLADI

Soruşturma kapsamında Tezcan'ın 7 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'nda savunma yapan Tezcan Karakuş Candan, memuriyetten çıkarıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Candan, kendisini "Cumhurbaşkanım" dediği Ahmet Necdet Sezer'in aradığını söyledi.

"GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ"

Candan, "Bugün, ülkenin Cumhurbaşkanı aradı, üzüntülerini iletti. Tabii Recep Tayyip Erdoğan değildi. O, bizim ülkemizin Cumhurbaşkanı olamadı hiç. Ahmet Necdet Sezer aradı. Sezer, bana 'geçmiş olsun' dileklerini iletti ve yargıdan döneceğini ifade etti" dedi.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Uzun süredir ortalarda görünmeyen Sezer, ettiği bu telefonla yeniden gündem oldu. Twitter'da TT listesinde ilk sıralarda kendine yer bulan Sezer'e bazı kesimler eleştiri yöneltirken bazı kesimler de destek verdi.

NE OLMUŞTU?

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün'ün TOGO İkiz Kuleleri Davası'nda taraf olan Çankaya Belediyesi'nde çalışan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş hakkında "işe gitmeden maaş aldığı, haksız kazanç sağladığı" gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında "memurluktan atılması" için soruşturma başlatılmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mülkiye müfettişleri tarafından hazırlanan ön inceleme raporu uyarınca Karakuş hakkında soruşturma açılmasına izin vermiş, bunun üzerine Karakuş ve Çankaya Belediyesi, soruşturma izninin iptali için Danıştay'da dava açmıştı.

Danıştay 18. Dairesi, Karakuş hakkında Çankaya Belediyesi'ndeki görevini aksattığı gerekçesiyle verilen soruşturma iznini iptal etmişti. Ancak soruşturma izni iptal edilmesine rağmen Danıştay kararını yok sayan İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, Karakuş'un "memurluktan çıkarılması" için 6 Eylül Salı günü toplandı.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Ahmet Necdet Sezer Politika Güncel Haberler

Yorumlar (27)

Doğrucu Davud:

Yorumlara bakiyotum da yargisiz infaz eden edene. Hukuk sistemini hiçe sayanlar bir gün hukuğun kendilerine de lazım olacağını bilmiyorlar mı? Bu kişi suçlu olabilir veya olmayabilir ama siyasi bir karar olduğu şuphesi hukuk sisteminin hiçe sayılması nedeniyle ağırbasıyor

Yanıtla44Yayından Kaldır
Osman Bağırgan:

Danistay neden bu haksiz kazanc alan kişiyi kolluyor adalet senci benci olamaz 7yilda 60gun ise gittiyse aldigi maaslar faiziyle geri alinip gorevine son verilmesi gerekir normalde ama normal olmayan biriyse bilmem

Yanıtla116Yayından Kaldır
HALİS ER:

Hainleri savunmayan bi sen kalmıştın

Yanıtla14Yayından Kaldır
Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title