Haberi Paylaş

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov uyardı: Rusya büyük bir saldırı planlıyor, bunu 24 Şubat'ta yapabilir

Politika Haberleri

Ukrayna-Rusya Savaşı Şubat ayının 24'ünde birinci yılına girecek. Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov da bu tarihe dikkat çekerek uyarıda bulundu. Reznikov, Rusya'nın yeni ve büyük bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek bunun 24 Şubat'ta başlayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Rusya- Ukrayna Savaşı şiddetini artırarak devam ediyor. 24 Şubat'ta ise savaşta tam bir yıl geride kalmış olacak. Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Fransız medyasına önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Reznikov, Rusya'nın savaşın birinci yıl dönümüne denk gelen 24 Şubat'ta büyük bir saldırı planladığını ifade etti. Reznikov, Rusya'nın Eylül ayında 300 bin kişiyi askere aldığını hatırlatırken, gerçek sayının 500 bine yakın olabileceğini öne sürdü.

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov uyardı: Rusya büyük bir saldırı planlıyor, bunu 24 Şubat'ta yapabilirOleksii Reznikov

"Düşmanımızı hafife almıyoruz" diyen Reznikov, "Resmi olarak 300 bin ilan ettiler ama bizim tespitlerimize göre bu çok daha fazla" diye konuştu. Reznikov, Rusya'nın planladığı saldırının son haftalarda yoğun çatışmalara sahne olan ülkenin doğusu ile güneyi olmak üzere muhtemelen iki bölgede yoğunlaşacağını belirterek, "Rusya sembolizm içinde yaşadığı için 24 Şubat civarında bir şeyler denemeye çalışacaklarını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Ukraynalı komutanlarının cephedeki durumu istikrara kavuşturmaya ve karşı saldırıya hazırlanmaya çalışacaklarını söyleyen Reznikov, "Ortaklarımıza mümkün olan en kısa sürede hazır olmamız gerektiğini söylüyoruz. Bu yüzden düşmanı zapt etmek için silahlara ihtiyacımız var. 2023 yılının askeri zafer yılı olabileceğine inanıyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Ukrayna Eylül Rusya Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Murat Vural:

Tiyatrocu yahudi zelenski nin oyuncağı olan Ukrayna güvenliğiniz Amerika sizi yarı yolda bırakacaktır . Artık teslim olun Ukrayna nın doğuşunu Ruslara bırakın daha fazla masum Ukrayna vatandaşı ölmesin . İçerde kendine muhaliflere suikastler yaparak savaşa devam edemezsin !!!

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title