Haber : Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! AK Parti, CHP'ye 4 puanlık fark attı - Haberler

Haberi Paylaş

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! AK Parti, CHP'ye 4 puanlık fark attı

 - Güncelleme:

Gezici Araştırma son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. 1420 katılımcı ile 15-20 Ocak tarihleri arasında yapılan ankete göre, bu pazar seçim olsa AK Parti yüzde 31,3, CHP yüzde 27,2, İYİ Parti yüzde 12,1, MHP yüzde 8,1 ve DEVA yüzde 2,1 oy alıyor. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı yüzde 51,5'lik oy potansiyeline sahip.

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, 15-20 Ocak 2022 tarihleri arasında 1420 katılımcı ile 12 ildeki 70 mahallede yaptıkları son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! AK Parti, CHP'ye 4 puanlık fark attı

Gezici, ''Topluma, bu pazar bir seçim olsa kime oy vereceklerini" sorduklarını belirtti. Ankete göre partilerin oy oranları şöyle:

AK Parti yüzde 31,3

CHP yüzde 27,2

İYİ Parti yüzde 12,1

HDP yüzde 11,5

MHP yüzde 11,5

Ankete göre yeni kurulan partilerden DEVA yüzde 2,1 seviyesinde. Gelecek, Memleket, SAADET, Zafer ve Yeniden Refah ise yüzde 1 üzerinde. Gezici, sosyal medya kullanımı arttıkça, muhalefetin oylarının da arttığını gördüklerini de aktardı.

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! AK Parti, CHP'ye 4 puanlık fark attı

"Yarın bir seçim olsa ve Cumhurbaşkanı ilk turda belirlenemeyip ikinci tura Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan çıksa, kime oy verirsiniz" sorusuna gelen yanıtları ise Gezici şu şekilde aktardı:

''Vatandaşların yüzde 41,2'si Recep Tayyip Erdoğan, 43,7'si Kemal Kılıçdaroğlu diyor. Ağırlığına göre kararsızları bilimsel olarak dağıttığımızda ise, vatandaşların 48,2'si Recep Tayyip Erdoğan derken, 51,5'i Kemal Kılıçdaroğlu yanıtını verdi.''

Seçim anketi İYİ Parti AK Parti DEVA MHP CHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (19)

Malatya44:

En son başkanlık seçimlerinde anketlerde %55 diyordu CHP'ye oyları düşmüş şimdi baksana :))

Sedat Hakan Doyanç:

sonuç belli RECEP TAYYİP ERDOGAN

Cemal altın:

Bu anketler kimseyi kandırmasın. KK aday olurda RTE %60,la kazanır. CHP %27 ama Kk en fazla %17 alır. Makul CHP seçmeni Kk,ye oy vermez. KK , için endişe kaynağı da bu zaten.

Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title